Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Dneškem začala internetová registrace k závodu 9. ročníku cyklistického silničního maratonu Krušnoton

TEPLICE – Prvním březnovým dnem byla spuštěna registrace k závodu 9. ročníku cyklistického silničního maratonu Krušnoton. Největší cykloakce v kraji se uskuteční 11. srpna v Teplicích a redakce agentury JV PRESS je letošním mediálním partnerem cyklozávodu. 

V letošním roce je možné realizovat přihlášení do závodu pouze předem, a to prostřednictvím online přihlašovacího systému. Přihlašování na místě nebude v roce 2018 možné. Termín uzavírky přihlášek je 8. 8. 2018. Po tomto termínu již nebude možné se do závodu registrovat. Kompletní úspěšná registrace je vázána na úhradu startovného. Závodník se ve startovní listině objeví až po uhrazení startovného. Registraci a přihlášku k závodu naleznete ZDE

Zázemí závodu se zatím stále nachází ve městě Teplice. S ohledem na probíhající stavební práce v tradičním zázemí závodu u Sportovní haly na Stínadlech intenzivně jednáme s několika dalšími subjekty / místy o realizaci zázemí závodu pro rok 2018. O tom, kde se nakonec v Teplicích, při 9. ročníku Krušnotonu usídlíme, vás budeme včas a dostatečně obsáhle informovat.

Dále se prosím připravte na možné změny trasy při výjezdu / dojezdu pelotonu z / do Teplic. Sledujte prosím aktuální zprávy na našich stránkách nebo na Facebooku.

 

Vzhledem k výše uvedenému je vysoce pravděpodobné, že bude vyhlášen limit pro účastníky závodu. Zatím neznáme přesně kapacitu nového zázemí. Vnímejte prosím případný limit max. počtu závodníků tak, že Krušnoton není fabrika, Krušnoton je radost, kterou si nechceme kazit tím, že v novém prostředí nedokážeme odbavit příliš velký počet závodníků.

Krušnoton se vždy snaží garantovat svým účastníkům vysokou úroveň závodu. Vzhledem k velkému počtu změn, novinek a nejasností k dnešnímu datu, vydáváme toto naše vyjádření již předem, abychom předešli možným komplikacím.

Pevně věříme, že vše nakonec dopadne dobře, děkujeme za pochopení.

Na mapě maratónských podniků vyplnil Krušnoton do roku 2010 prázdné místo na severu Čech. Svou délkou nejdelší trati 250 km se zařazuje mezi nejdelší a s převýšením 4900 m je vůbec nejvyšším klasickým silničním maratonem na území ČR. Zázemím závodu je lázeňské město Teplice, jež je ideálně umístěné mezi hřebenem Krušných hor a vrcholy Českého středohoří.

V roce 2018 se Krušnoton uskuteční na osvědčených 3 tratích o délkách 110 km, 180 km a 250 km.

Krátká trasa při své délce 110 km a převýšení necelých 1500 m vystoupá po rozjetí v rovinatém okolí Teplic na hřeben Krušných hor nikoliv náročným stoupáním na Komárku, ale mírnější Sedmihůrskou lesní cestou začínající v Dubí. Na Komáří vížce se nakrátko připojí k dlouhé a střední trase, aby po vrcholcích hor doputovala kolem Flájské přehrady do horského střediska Klíny, odkud sklesá zpět do Podkrušnohoří a nejkratší možnou cestou zamíří z Litvínova do cíle v Teplicích. Ti nejrychlejší závodníci ji zvládnou těsně pod 3 hodiny, ale pro mnohé z účastníků je to zároveň jedinečná příležitost objet a užít si Krušnoton v mnohem volnějším tempu. S ochutnávkou všech pochutin nabízených na bufetech, s možností dalekých výhledů do Podkrušnohoří a poznáním krásných koutů Krušnohorské přírody.

Ale opravdovým vrcholem a výzvou Krušnotonu je pro maratonce 250 km dlouhá a pro výkonnostní cyklisty 180 km střední trať, jež jsou obě o poznání náročnější. Zavedou své účastníky na fenomenální náročná stoupání Krušných hor, aby unavily svaly a roztáhly plíce cyklistů před závěrečnými výstupy v dech beroucí krajině Českého středohoří. Vrcholy jako Sněžník, Nakléřov, Komárka, Mikulov a Dlouhá Louka si již při prvním vskutku epickém ročníku vysloužily přezdívku „Svatá pětice.“ V Českém středohoří jim pak zdatně sekundují nádherné výstupy na Lukov a Kostomlatské sedlo. Trasy Krušnotonu jsou vedeny nejkrásnějšími úseky obou pohoří.

Desítky kilometrů horských pasáží s dalekými výhledy umocňují spolu s příkrými stoupáními a dlouhými sjezdy rozlehlost krajiny, kterou musí závodníci pojmout do svých nohou. Okresy Teplice, Most, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín se tak 11. 8. 2018 stanou již po deváté svědky nefalšované cyklistické krásy, a také utrpení. Příběhy účastníků Krušnotonu by za předchozích osm ročníků vydaly na velmi zajímavé dílo. O závodu koluje mnoho nezapomenutelných příběhů a historek. Je ale rozdíl o nich jen slyšet nebo je přímo zažít. Nerozmýšlejte se dlouho, přijeďte a zažijte jeden z nejkrásnějších a nejnáročnějších maratonů v srdci Evropy.

Z množství e-mailů a telefonátů v posledních týdnech očekáváme, že letos to bude ročník opravdu mezinárodní. Registrace k závodu je spuštěna pořínaje dneškem. Více informací včetně propozic naleznete na www.krusnoton.cz

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz