Sport Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Milovníci zimních radovánek se na Klínech vrhali na lyžích a snowboardech do chladné vody

KLÍNY NA MOSTECKU – Sport areál Klíny se dnes stal dějištěm prvního ročníku populárního Waterslide, který organizátoři na Mostecko přestěhovali z Bouřňáku na Teplicku. Příznivci mokrého skluzu i samotní diváci si tak při sněhovo-mokré show přišli opravdu na své. Někteří závodníci se na start postavili dokonce v maskách.

K vidění tak byl například Zajíc, Batman, námořník, dábel ale i další skvělé masky. Závodníci se tak pouštěli ze svahu a přejížděli bazén plný studené vody. Někteří smolaři pak nedobrovolně okusili chladnou vodu.

 

Waterslide je totiž unikátní přejezd přes vodou napuštěný bazén na lyžích, snowboardech či podomácku vyrobených pohybovadlech.

Porotci pak hodnotí nejen vlastní výkon závodníka, tedy přejetí či nepřejetí, ale v doprovodné soutěžní disciplíně Best trick i kreativitu, originálnost masky a „štýl“.

„Po zkušenostech z minula, víme, že neexistuje počasí, které by odradilo závodníky od „šílené koupačky v ledové vodě“ a tak ani my realizátoři otázku počasí neřešíme a akce se koná za každého počasí, říká Martin Novotný za organozační tým Waterslide 2018. Více o soutěži naleznete ZDE.

Autor: Honza Vraný

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz