Krimi Olomoucký Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Při požáru zahradní chatky se lehce zranila osoba

OLOMOUC – Společný zásah profesionálních jednotky požární stanice Olomouc,přesněji posádek tří cisternových vozidel, za doplnění jednotkami místních částí Černovír a Chválkovice se odehrál v dopoledních hodinách v sobotu.

 

Plameny nekompromisně a velmi rychle pohltily celý objekt,  v těsné blízkosti se nacházelo několik dalších dřevěných přístřešků a chat jenž primárně jednotka profesionální stanice v počátku po zdolání plotových překážek pomocí vodní clony ochraňovala. V navazujícím čase se hasičům velmi rychle podařilo požár lokalizovat, z objektu vynesli menší tlakovou láhev bez poškození a v bezpečné vzdálenosti ji v průběhu zásahu monitorovali.

 

Požár zcela poničil dřevěnou zahradní, celoročně obytnou chatku. Obyvatelka se včas dostala do bezpečí, nicméně utrpěla „opravu jen lehké“ zranění v podobě drobné popáleniny na rukou. Hasiči ženu ošetřili bez nutnosti dovolání k součinnosti posádky zdravotníků. Hasiči v průběhu zásahu pokračovali v dohašování drobných ohnisek a rozebrání torza dřevěné obvodové konstrukce zcela zničeného objektu. Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností půjde o zahoření od kotle na tuhá paliva. Majitel vyčíslil škodu v částce 100 tis. korun.

 

zdroj: Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

foto: HZS Olomouckého kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz