Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

ZÁSAH: Plameny dnes ráno pohltily chatu i okolní stromy ve Vsetíně

ZLÍNSKÝ KRAJ – V pátek v sedm hodin ráno byl vyhlášen poplach pro pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů Zlínského kraje, kteří vyjeli do ulice Červenka ve Vsetíně k hlášenému požáru chaty v těsné blízkosti lesa. 

Se sedmi cisternami přijeli hasiči k místu požáru, kde byla v plamenech chata o velikosti 10x10m a ohořelé okolní stromy. Hasiči ihned se čtyřmi proudy začali požár hasit. Museli však ještě hledat majitele chaty, který byl uvnitř zasaženého objektu.

Velitel zásahu si na místo požáru postupně povolal ještě další jednotky, proto byl krátce před osmou hodinou vyhlášen druhý stupeň poplachu.

V chatě bydleli celoročně manželé, kteří se požár sami snažili uhasit. Když se jim to však nedařilo a požár se šířil na další části chaty, přivolali teprve hasiče. Při požáru utrpěl zranění majitel chaty, který skončil s popáleninami v péči přivolaných záchranářů, kteří jej převezli do vsetínské nemocnice. Odsud byl popálený muž letecky transportován do nemocnice v Ostravě.

 

Po lokalizaci požáru hasiči ohořelé torzo chaty s pomocí trhacích háků strhli k zemi a dohašovali zbylá ohniska. Škoda je předběžně vyčíslena na jeden milion korun.

Na místo požáru přijel vyšetřovatel hasičů, který šetří příčinu vzniku požáru.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz