Kultura Praha Sport Technika Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

FOTOOHLÉDNUTÍ: Snímek Bába z ledu ovládl České lvy! Natáčel se také na Mostecku

MOSTECKO/PRAHA – Známe vítěze 25. ročníku filmových cen České filmové a televizní akademie Český lev! Favorit, snímek Bába z ledu obhájil nominace pro nejlepší film, herce, režii a scénář. V pražském Rudolfinu získal snímek celkem šest sošek, včetně ceny pro nejlepší film.

Film se přitom natáčel také na Mostecku, a to v březnu 2016 v horském městěčku Hora Svaté Kateřiny a v jeho okolí, kdy na jeden den obsadili filmaři Horu Svaté Kateřiny, kde štáb v čele s režisérem Bohdanem Slámou.

Na Mostecko tehdy dorazili i oba hlavní protagonisté připravovaného snímku: slovenská herečka Zuzana Kronerová a známý herec Pavel Nový. Natáčelo se nejen na radnici v Hoře Svaté Kateřiny ale i v okolí horského městečka. Reportér agentury JV PRESS byl po celou dobu úterního natáčení se štábem.

Bába z ledu je srdečným příběhem skromné Hany  (Zuzana Kronerová), která žije sama ve svém zchátralém rodinném domě od chvíle, kdy její manžel před několika lety zemřel. Občas potřebuje pomocnou ruku, ale oba její synové jsou příliš zaneprázdněni a sobečtí, aby si toho všimli. Hana neočekávaně najde pomocnou ruku v muži jménem Bronia (Pavel Nový) a stanou se milenci. Hana statečně rozhodne, že je čas, aby se vzchopila, a začne měnit svůj život. Ale když zjistí, že přímočarý Bronia má jakési temné tajemství, je opět nucena rozhodnout, co opravdu od života očekává.

A proč si režisér Bohdan Sláma vybral opět Mostecko pro svůj film? „Prostě se mi tu moc líbí. Není to poprvé, co jsem využil pro své filmy lokalitu Mostecka. Zvláště zde, v Hoře Svaté Kateřiny je moc příjemná lokace. Ideální pro můj nejnovější film,“ svěřil se redakci režisér Sláma. Natáčení v Hoře Svaté Kateřiny provázelo mrazivé sněhové počasí, což jen dotvářelo skvělou atmosféru filmu, neboť hlavní hrdinka se věnuje otužování a libuje si tak v ledové vodě.

Film Bába z ledu je česko-slovensko-francouzskou koprodukcí s rozpočtem ve výši přibližně 28 milionů korun (1 milion EUR). Barrandov Studio a.s. je koproducentem tohoto filmu. Dnes večer můžete snímek Bába z ledu vidět na ČT1.

FOTOGALERIE: Bába z ledu se natáčela také na Mostecku…

 

 

Autor: Honza Vraný
Foto: autor

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz