Kultura Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Výtěžek z krajského plesu v Děčíně poputuje do Domovů pro osoby se zdravotním postižením v Olešce

DĚČÍN – Letošní vybraná částka ze vstupného XV. reprezentačního plesu Ústeckého kraje, jenž se konal v sobotu 10. března ve společenském domě Střelnice v Děčíně, poputuje Domovům pro osoby se zdravotním postižením Oleška – Kamenice na Děčínsku. Symbolický šek na 154 300 korun předal ředitelce Domovů Dagmar Vaňkové hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Podle slov ředitelky příspěvkové organizace budou peníze využity na nákup přístrojů. „Za peníze pořídíme dvě sprchová křesla, která pomohou klientům při osobní hygieně. Mám z toho dvojnásobnou radost, protože tyto přístroje pomohou vlastně nejen klientům, ale také našim zaměstnancům,“ uvedla Dagmar Vaňková.

Mezi účinkujícími na plese nechyběl mladý a talentovaný muzikálový zpěvák Jan Kopečný, nestárnoucí Petra Černocká, Těžkej Pokondr a ani Janek Ledecký – otec čerstvé dvojnásobné zlaté olympijské medailistky Ester Ledecké. Návštěvníci plesu vzali doslova útokem oba fotokoutky WhiteBox, které do Děčína přivezla Renata a Josef Prokopovi z mostecké společnosti ReNi creative. Jejich retro snímky na památku šly i tentokrát doslova na dračku!

 

Ples kromě Ústeckého kraje dále podpořily společnosti Severočeské doly, Skupina ČEZ, Eurovia a Net4Gas.

FOTOGALERIE: Z XV. reprezentačního plesu Ústeckého kraje v Děčíně…

Autor: Vítek Hnízdil
Foto: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz