Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME VIDEEM: Šest dětí je ve vážném stavu po ranním požáru domu v ústeckých Předlicích

ÚSTECKO – Při rannám požáru domu v ústecké části Předlice bylo osmnáct lidí evakuováno, z toho většinou šlo o malé děti. Čtyři z nich hasiči a záchranáři dlouhé minuty resuscitovali. Plameny šlehaly z oken třípatrového obytného domu. Vedle záchranářů na místě zasahovalo pět hasičských jednotek.

Krátce před půl sedmou hodinou ranní jsme dostali informace od projíždějícího řidiče, že v Předlicích hoří dům. Na místo proto vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Evakuovali jsme osmnáct lidí. Policisté přilehlou komunikaci z důvodu zásahu uzavřeli,“ řekla k rannímu požáru mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Dům hořel v Hrbovické ulici  v Předlicích a hasiči museli vyhlásit druhý poplachový stupeň z důvodu vyššího počtu jednotek. K požáru došlo v jedné z místností. Někteří lidé vyběhli na střechu, kde čekali na pomoc. Z hořícího obejktu následně hasiči vynesli i čtyři děti, které museli oživovat. Šest dětí zůstává ve velmi vážném stavu v nemocnici. Potvrdil to velitel zásahu Michal Nejedlý z HZS Ústí nad Labem.

VIDEOREPORTÁŽ Z POŽÁRU DOMU V PŘEDLICÍCH…

Hasiči tak evakuovali devatenáct lidí, z toho bylo deset dospělých a devět dětí. Čtyři lidé byli pak „sneseni“ ze střechy domu.

Přesnou příčinu vzniku požáru objasní další vyšetřování hasičů a policistů.

FOTOGALERIE: Při požáru domu v ústeckých Předlicích bylo zraněno mnoho lidí…

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz