Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME VIDEEM: Za tragickým výbuchem v chemičce Synthos Kralupy nad Vltavou stojí údajně nedodržení technologického postupu

KRALUPY NAD VLTAVOU – Nedodržení technologického postupu stojí za dnešním tragickým výbuchem v areálu chemičky Synthos v Kralupech nad Vltavou. Exploze si vyžádala šest obětí na životech a dva těžce zraněné.

Podle zjištění redakce JV PRESS je jednou z obětí i mladý muž z Litvínova, který měl pracovat údajně pro společnost Euromont. Další pracovníci, kteří při výbuchu prázdné nádrže tragicky zemřeli, by měli být cizinci, údajně Poláci.

„Při čištění prázdné nádrže pravděpodobně nebyl dodržen technologická postup, který měl být dodržen, ale bohužel nebyl a došlo k výbuchu. Žádné další nebezpečí pro obyvatele Kralup nad Vltavou nehrozí a ani nedošlo k úniku nebezpečných látek do obzduší. Šlo tudíž pouze o lokální charakter mimořádné události, který na chod města a bezpečí obyvatel nemá žádný další vliv,“ říká Lukaš Hodík DiS. z krizového řízení města Kralupy nad Vltavou.

Na místě tragédie stále ještě opěrují policisté, vyšetřovatelé a odborníci na chemický provoz, kteří zjišťují tragické okolnosti a příčiny exploze v areálu kralupské chemičky.

OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ VEDENÍ RAFINÉRIE KRALUPY NAD VLTAVOU
Ve čtvrtek 22. března 2018 došlo k mimořádné události – výbuchu bez následného požáru – na silničním terminálu v Kralupech nad Vltavou.

Při výbuchu bohužel došlo k úmrtí pracovníků dodavatelských firem, chceme proto vyjádřit hlubokou soustrast pozůstalým,“ uvedl generální ředitel skupiny Unipetrol Krzysztof Zdziarski.

Tato mimořádná událost, která nemá souvislost s plánovanou zarážkou Kralupské rafinerie, způsobila dočasné zastavení distribuce pohonných hmot přes silniční terminál v Kralupech nad Vltavou.
Autor: Honza Vraný
Zdroj: město Kralupy nad Vltavou
a Unipetrol.cz
Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz