Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Školní okénko Středočeský Ústecký Vysočina YouTube Z domova Zajímavosti Základní škola Zlínský Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Děti z Braňan se zapojily do tradiční celorepublikové Noci s Andersenem

BRAŇANY – Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství. I letos se do projektu zapojily také děti z braňanské školy.

První noci v knihovně v roce 2000 chtěli organizátoři zároveň oslavit Mezinárodní den dětské knihy, který se připomíná každoročně 2.dubna na celém světě v den narození známého dánského pohádkáře.

I letos se do pohádkové Noci s Andersenem zapojily knihovny, školy a domovy dětí a tentokrát bylo tématem Povídání o pejskovi a kočičce. V Braňanech u Mostu na děti čekaly nejen pohádky, ale také soutěže a nechyběla ani noční diskotéka.

Na akci se do Braňan přijel podívat i štáb redakce JV PRESS. Více již v naší videoreportáži. Více o projektu Noc s Andersenem naleznete také ZDE.

VIDEOREPORTÁŽ Z NOCI S ANDERSENEM V BRAŇANECH…

Videoreportáž připravili: Matyáš Huyer a Honza Vraný/JV PRESS

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz