Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

Při požáru historické roubenky na Mladoboleslavsku zemřel majitel

STŘEHOM – V sobotu v pravé poledne byl na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášen požár rekreačního roubeného stavení v obci Střehom nedaleko Dolního Bousova v okrese Mladá Boleslav. 

 

Operační středisko k události vyslalo profesionální jednotky HZS Mladá Boleslav a HZS Mnichovo Hradiště, „domácí“ bousovské hasiče a také jejich dobrovolné kolegy z Kněžmostu. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela z Královéhradeckého kraje dobrovolná jednotka ze Sobotky.

 

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že požár zasáhl místnost v druhém patře historického mlýna, ve kterém se natáčela pohádka „S čerty nejsou žerty“. Hasiči ihned rozvinuli útočný proud C a v dýchací technice vnikli do objektu na průzkum, při kterém byla nalezena osoba bez známek života. Plamenné hoření bylo uhašeno jedním C proudem a jedním vysokotlakem. Závěrem byl celý objekt zkontrolován termokamerou.

 

 

Přítomný lékař zdravotnické záchranné služby u nalezené osoby konstatoval smrt a na místě začal pracovat vyšetřovatel HZS spolu s výjezdem Služby kriminální policie a vyšetřování. Na základě zjištěných skutečností bylo stanoveno, že příčina vzniku požáru souvisí s elektrickým přímotopem a vznícením hořlavých materiálů. Přímé škody byly vyčísleny na 150 tisíc korun, uchránit se podařilo majetek za dva a půl milionu.

zdroj: por. Ing. Michal Macoun
vyšetřovatel požárů
ÚO Mladá Boleslav

foto: HZS Středočeského kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz