Krimi Praha Složky IZS Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Hasiči z Prahy pomáhají při pátrání po zraněné ženě z Německa v okolí Pravčické brány na Děčínsku

PRAHA/ÚSTECKÝ KRAJ – Operační středisko pražských hasičů pomáhá aktuálně s vyhledáváním zraněné osoby v Pravčické bráně v Ústeckém kraji.

Na pražském operačním středisku linky 112 přijali dnes před 19. hodinou volání z hotelu, že je u nich ubytovaná žena z Německa, která upadla v lese a má zlomenou nohu. Měli jít s manželem k Pravčické bráně v Ústeckém kraji. Recepční předala telefonní kontakt na manžela, který byl se zraněnou ženou. Nacházeli se v lese, mimo cestu, bez jakéhokoliv identifikačního bodu. Zraněná turistka následně operátorce nadiktovala UTM souřadnice.

Přes Google se podařilo najít transformační stránky, ze kterých se vygeneruje klasická GPS souřadnice. Bod se nacházel přibližně 150 metrů vzdušnou čarou od Pravčické brány. Další komplikací bylo, že se německým turistům vybíjel telefon a druhé telefonní číslo, které nadiktovali, nikdo nezvedal.

Veškeré zjištěné informace byly předány na základní složky IZS Ústeckého kraje a okamžitě byl povolán vrtulník. Následně se s HZS hl. m. Prahy spojila ZZS Ústeckého kraje, kvůli spojení se zraněnou a pro další domluvu ohledně signalizace pro vrtulník. V tuto chvíli (20:00 hodin) vyhledávání stále probíhá v kompetenci HZS Ústeckého kraje.

Autor: Martin Kavka
Zdroj: HZS Praha

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz