Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Velikonoční trhy energetiků vynesly dvěma chráněným dílnám celkem 12 320 korun

DĚČÍN – V duchu blížících se svátků jara se v úterý 27. března nesla atmosféra ve vestibulu děčínského sídla ČEZ Distribuce. Konaly se zde Velikonoční trhy dvou chráněných dílen, přičemž ústecký Fokus Labe a Sdružení Tulipan z Liberce nabízely jak sortiment tradičně spojený s Velikonocemi, tak i další dekorace pro celoroční užití či keramiku.

V rámci podpory neziskových organizací pořádá Skupina ČEZ ve svých centrálách jak vánoční, tak i velikonoční trhy pravidelně. Vánoční již mají dlouholetou tradici, Velikonoční se k nim připojily před sedmi lety. O výrobky spojené se svátky jara přímo od handicapovaných klientů spřátelených chráněných dílen je přitom mezi energetiky tradičně veliký zájem. Nejinak tomu bylo i v děčínském sídle ČEZ Distribuce, kde si obě chráněné dílny přišly na celkem 12 320 korun, což je dvojnásobek jejich tržeb loňských (dohromady 6 163 Kč).

Velikonoční trhy energetiků se kromě Děčína konaly 27. března také v Hradci Králové, Plzni a Temelíně.  V Ostravě a pražské centrále Skupiny ČEZ proběhly o den dříve a Dukovanští si přišli na své již 22. března. V Děčíně se přitom jarním hitem staly různé variace ozdobné malované keramiky libereckého Sdružení Tulipan s velikonočními motivy a rovněž celoročně užitková keramika. Tradičně šla také na odbyt ručně šitá zvířátka Fokusu Labe, nejvíce různé varianty slepiček, zajíčků a beránků.

Jak se shodli zástupci obou chráněných dílem, jsou rádi za každou korunu, kterou díky šikovnosti svých klientů vydělají. Jakýkoliv zisk totiž umožňuje nakoupit další materiál, který opět zpracovávají do podoby krásných dekorativních i užitkových výrobků. A vše pak zase mohou nabízet v průběhu celého roku na různých trzích. V případě Skupiny ČEZ mají přívlastek vánoční a velikonoční. Zatímco ty druhé probíhají zatím jen v Děčíně, vánoční jsou tradičně rozprostřeny do všech elektrárenských lokalit, včetně Teplárny Trmice, na severu Čech.

Autor: Ota Schnepp
mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz