Kultura Sport Turistika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů Zvířata

VIDEOPOZVÁNKA: Po zimní přestávce odstartuje nová dostihová sezóna na HIPODROMU MOST

MOST – Na rok 2018 si  HIPODROM MOST připravil kalendář nabitý významnými dostihy. Již jedenadvacátou sezónu zahájí tuto sobotu, tedy 7. dubna od 13.00 hodin premiérový Memoriál Jaroslava Podolana. Muž, který vybudoval jezdecké středisko ve Svinčicích a velkou měrou přispěl také k výstavbě mosteckého hipodromu, si tuto poctu bezpochyby zaslouží.

V sobotu návštěvníky čeká sedm dostihů a chybět nebude ani tradiční doprovodný program pro celou rodinu. I tentokrát sveze zdarma na mostecký hipodrom kyvadlová doprava MHD.

V květnu se uskuteční Jarní cena města Mostu – 18. Memoriál Dr. Frankenbergera, v jehož posledním ročníku zvítězil budoucí vítěz Českého derby, ryzák Joseph ze stáje Dr. Charvát. Nad tímto dostihovým dnem již tradičně převzali záštitu Ivana Zemanová, první dáma České republiky a mostecký primátor Jan Paparega.

VIDEOPOZVÁNKA NA ZAHÁJENÍ LETOŠNÍ DOSTIHOVÉ SEZÓNY… 

Videopozvánku připravili: Vlasta Vébr a Honza Vraný/JV PRESS

Měsíce červen a červenec budou patřit 38. Ceně Jezdectví a dostihům PMU (Pari Mutuel Urbain, největší francouzská sázková kancelář), které představují výjimečnou příležitost získat pro české dostihy tolik potřebné finanční prostředky. Oba dostihové dny PMU budou satelitně přenášeny pro online i offline sázená ve Francii. Při premiéře v roce 2017 se na mostecké dostihy prosázelo přibližně 20 500 000 korun během několika málo hodin. Do České republiky z tohoto sázkového obratu putuje nezanedbatelný finanční obnos.

Poslední srpnový víkend lze nazvat oslavou dostihového sportu. Velká mostecká steeplechase 2018, 21. Velká letní cena Ústeckého kraje a 97. Svatováclavská cena. Na výhrách bude v tento den rozděleno více než 1 000 000 korun. Na tyto tři významné dostihy se můžete těšit v jeden den. Zapiště si do kalendáře sobotu 25. srpna 2018. Stejně jako v minulém roce bude připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Záštitu nad tímto významným dnem tradičně převezme hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Sezónu 2018 v měsíci říjnu uzavře jubilejní 80. Cena zimního favorita, nejvýznamnější tuzemský dostih pro dvouleté koně s dotací 550 000 korun a 93. Českomoravská cena, dostih prestižní první kategorie na 1 400 metrů.

HIPODROM MOST je také významným volnočasovým centrem mosteckého regionu, které poskytuje široký výběr aktivit pro děti i dospělé, pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Areál nabízí projížďky na koních pro začátečníky i pokročilé, skvěle vybavené dětské hřiště, 3 400 metrů dlouhou profesionální in-line dráhu, hřiště na atraktivní hru Fotbalgolf nebo griloviště.

Otevírací doba v hlavní sezóně (duben až říjen) je denně od 10.00 do 21.00 hodin. Více informací naleznete na stránkách HIPODROMU MOST.

Autor: redakce
Foto: Hipodrom Most

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz