Doprava Krimi Plzeňský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Plzeňská dopravní policie představila policejního maskota, teď pro něj hledá jméno. Pomůžete?

PLZEŇ – Policisté dnes dohlíželi nad dodržováním zásad bezpečného chování v dopravě a radili malým účastníkům silničního provozu, jak správně a bezpečně přecházet vozovku. Pomáhal jim i policejní maskot. 

Plzeňští policisté se dnes zapojili do celorepublikového preventivního projektu „Zebra se za tebe nerozhlédne“. Cílem bylo nejen preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu, ale také zopakovat si s malými školáky základní návyky správného chování na silnici a chodníku. Dopravní policisté se společně s policistkami z oddělení tisku a prevence setkali s prvňáčky jedné z plzeňských základních škol a probrali s dětmi, jak si bezpečně počínat při přecházení vozovky.

Děti se dozvěděly tyto zásady:
1. Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!
2. Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!
3. Vždy si počínej tak, aby měl řidič šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!
4. Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla.

Protože praxe je nejlepší „učitel“, vyzkoušeli jsme si se žáky nabyté vědomosti přímo na přechodu pro chodce, kde jsme pro děti připravili malé překvapení. Policisté z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje od letošního roku disponují svým vlastním maskotem obřího policisty, kterého jsme na dnešní akci poprvé představili veřejnosti. Řidiče na přechodu pro chodce tak čekali nejen malí účastníci silničního provozu, ale i „velký“, živý policejní maskot, kterého děti po splnění všech zásad správného přecházení, bezpečně dovedly na druhý konec „zebry“. Preventivní akce proběhla ve spolupráci se zástupci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra České republiky a BESIPu. Protože školáčci znali odpovědi na otázky, jak správně přecházet vozovku, a také disciplinovaně přecházeli po přechodu pro chodce, dostali v závěru drobné dárky v podobě úkolníčků do školy a reflexních prvků.

Náš policejní maskot zatím nemá žádné jméno, pomozte nám nějaké vhodné vybrat. Vaše nápady můžete posílat do 7. dubna 2018 na e-mail: krpp.soutez@pcr.cz

Toho, kdo vymyslí jméno, kterým maskota pojmenujeme, čeká odměna v podobě malého dárku.

Autor: por. Mgr. Markéta Fialová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz