Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Pomáháme Praha Školní okénko Středočeský Ústecký Vysočina YouTube Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Do boje s nepořádkem a především velkého úklidu se zapojili i lidé v Lomu u Mostu

LOM U MOSTU – Do celorepublikového projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko se zapojili i lidé z Lomu u Mostu v čele se starostkou Bc. Kateřinou Schwarzovou.  Pod vedením Bc. Jakuba Ozaňáka, který je pověřený statutární zástupce vykonávající činnost ředitele školy, se v sobotu ráno sešla početná skupina dětí i rodičů, která uklízela okolí tamního hřiště.

Druhá skupina se pak vydala k lokalitě v okolí Oprámu pod Koldomem. Účastníci projektu pak několik hodin zbavovali přírodu od velkého nepořádku. Do speciálních pytlů děti vhazovaly nalezené PETlahve, plechovky, ale i papíry,  nejrůznější odpadky, pneumatiky, železo nebo stavební suť.

Sobotní úklidovou akci v Lomu si nenechal ujít ani štáb redakce JV PRESS, který z projektu připravil následující videoreportáž:

Videoreportáž z Lomu připravil: Honza Vraný/JV PRESS

Organizátoři akce v Lomu u Mostu na závěr sobotního velkého úklidu připravili nejen pro děti překvapení, a to v podobě opékání vuřtů, jako odměnu, za dobře vykonanou práci. Účastníci úklidu totiž nasbírali několik desítek pytlů odpadků. Z Lomu se tak odvezlo hned několik plných kontejnerů.

FOTOGALERIE Z ÚKLIDOVÉ AKCE V LOMU U MOSTU…

Dnešek byl hlavním úklidovým dnem v České republice. I tentokrát se do projektu zapojily stovky dobrovolníků napříč celou republikou. Do velkého úklidu Česka se jen v loňském roce zapojilo téměř 100 000 dobrovolníků na 2 500 místech a šlo tak o největší dobrovolnickou akci Ukliďme svět, ukliďme Česko a odklizeno bylo  1 536 tun odpadu. Více informací o celorepublikovém projektu naleznete ZDE.

Autor: Honza Vraný
(PR)

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz