Politika Pomáháme Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Piráti a Zelení zbavili ulici Pod Lajsníkem odpadků. Další „úklid“ bude pokračovat na mosteckém zastupitelstvu

MOST – Přibližně dvacítka členů, dobrovolníků Zelených a Pirátů a jejich přátel, nasbírala v rámci tradiční akce Ukliďme svět, ukliďme Česko na  60 pytlů odpadu, který kromě plastových obalů, lahví a sáčků obsahoval také rozebrané součásti televize, rozbité sklo, pneumatiky, ale i staré oděvy nebo obuv.

„Na tomto místě se vždy něco najde a dá se říci, že  během roku se zde nashromáždí spousta materiálu, který je nebezpečný. Proto musíme být při samotném sběru opatrní,“ uvedl Petr Lacek ze Strany zelených, který akci zorganizoval a dodal, že objem nasbíraného odpadu se blíží šesti metrákům.

Tradiční akce Ukliďme Česko se stala symbolem vzájemné spolupráce mosteckých Pirátů a Zelených, kteří se vydají  v říjnových komunálních volbách na cestu do zastupitelstva.

„Do mosteckého zastupitelstva vyplouváme společně se Zelenými. V kampani se zaměříme na transparentnost a voliče upozorníme na vazby mezi komunální politikou a byznysem, díky čemuž se ztrácí mnoho finančních prostředků, “ sdělil Adam Komenda, předseda místního sdružení Pirátů. „Naším cílem bude vysvětlit voličům, že komunální politici mají pracovat pro občany, ne pro lidi v pozadí. Společně s Piráty se také zaměříme na kulturu, kvalitu veřejného prostoru, ale i na městkou hromadnou dopravu a samozřejmě nezapomeneme na kvalitu životního prostředí,“ dodal Jan Hrubeš, předseda mosteckých Zelených.

Zdroj: Zelení Most

PSALI JSME TAKÉ: VIDEOREPORTÁŽ: Do boje s nepořádkem a především velkého úklidu se zapojili také lidí z Lomu u Mostu

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz