Krimi Praha Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: V Čelákovicích se mladý muž po skoku do Labe nevynořil, hasiči vyjeli na jeho záchranu s čluny a potápěči pražských hasičů

ČELÁKOVICE – V neděli 8. dubna krátce po 18. hodině byla na operační středisko HZS Středočeského kraje ohlášena událost, při které měl v Čelákovicích (okres Praha – východ) muž skočit do řeky Labe a již nevyplavat nad hladinu.

Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Stará Boleslav, Říčany a dobrovolní hasiči z Čelákovic a Brandýsa nad Labem s motorovými čluny. Operační důstojník po domluvě s kolegou od Policie ČR na místo vyžádal potápěčské družstvo od profesionálních hasičů hlavního města Prahy ze stanice Modřany. Bylo zahájeno vyhledávání pomocí tří potápěčů a čtyř člunů.

Velitel zásahu nechal s ohledem na bezpečnost zasahujících zastavit lodní dopravu a po příchodu pozůstalých na místo vyžádal dva členy týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje z Mladé Boleslavi a Nymburka.

Po více než 2 hodinách se, i přes maximální nasazení všech zúčastněných, pohřešovaného najít nepodařilo. V té době již neexistovala šance na jeho záchranu, proto byly záchranné práce po setmění ukončeny. Po dobu zásahu byla jednotka dobrovolných hasičů ze Staré Boleslavi připravena do 2 minut vyjet k případné další události v zásahovém obvodu stanice Stará Boleslav. Po 19. hodině vyjížděli k dopravné nehodě dvou osobních automobilů s šesti zraněnými osobami.

V pondělí dopoledne bylo pátrání obnoveno v podobném složení, rozšířeném o policejní potápěče. Ti mladíka v 11 hodin našli na dně řeky bez známek života.

Zdroj: HZS Praha
Foto: Milan Pacík/HZS Praha

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz