Kultura PR Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OHLÉDNUTÍ OBRAZEM: Letošní VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE navštívilo přes 5 000 lidí, šlo tak o nejúspěšnější ročník za dobu své existence

LITOMĚŘICE – Přes 5 000 spokojených návštěvníků a hostů se během dvoudenního 16. ročníku VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE 2018 přišlo podívat do litoměřického Domu kultury. Podle organizátora akce Pavla Kacerovského tak šlo o nejúspěšnější ročník za celou dobu své existence. 

„Moc rád bych mimo jiné poděkoval i generálnímu partneru VINAŘSKÝCH LITOMĚŘIC, který byl i letos Ústecký kraj a jsme poctěni, že naše výstava byla zařazena do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Poděkování však patří všem našim partnerům, hostům, vinařům a také návštěvníkům,“ říká za organizační tým ředitel výstavy MUDr. Pavel Kacerovský.

Záštitu nad výstavou a účast v čestném předsednictvu každoročně přebírá řada významných osobností. Výstava se konala pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana, ministra zemědělství ČR Mgr. Jiřího Milka, předsedy Senátu ČR parlamentu ČR Milana Štěcha, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, prezidenta Agrární komory ČR Ing. Zdeňka Jandejska, CSc, čestného prezidenta Agrární komory ČR Ing. Jana Veleby, primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, Litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta, starosty města Litoměřice Mgr. Ladislava Chlupáče,  a dalších významných osobností.

Champion výstavy obdržel ocenění prezidenta ČR – prezidentský pohár. Tím letošním se stal Ryzlink rýnský, pozdní sběr, 2015 z Vinařství LAHOFER a.s. Výstava má celostátní ohlas a zaujala řadu vinařů i ze zahraničí.

Vinařské Litoměřice je totiž jedna z největších výstav s vinařskou tématikou na území ČR. Výstavy se letos zúčastnilo 58  vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí, kteří se představili při degustacích na svých výstavních stáncích.

Výstava se každoročně těší velkému zájmu návštěvníků, o čem ostatně svědčí i letošní rekordní návštěvnost. Tradiční byl i sobotní doprovodný program výstavy pod názvem „Víno a zdraví“ a „Víno a pokrmy“. Velký sál Gotického hradu v Litoměřicích byl po dobu přednášek doslova k prasknutí plný. Poutavé vyprávění přednášejícího známého publicisty a propagátora českých a moravských vín Branka Černého, který hned třikrát prezentoval snoubení vín a sabráž sektu, si nenechal ujít málo kdo, stejně tak měl velký úspěch i například sexuolog MUDr. Radim Uzel na téma Sexuální emoce a víno a přednášející profesor Milan Šamánek s přednáškou Proč pít víno. Na VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE zavítal dokonce i abstinent, populární režisér Zdeněk Troška.

Vynikající byl tradičně Jožka Šmukař a cimbálová muzika Slovácko mladší. „Nechyběla po oba úspěšné dny ani skvělá přátelská atmosféra, pohoda a velké množství vynikajících kvalitních vín,“ dodává MUDr. Pavel Kacerovský.

Pořadatel výstavy bylo opět ORTOPEDICKÉ CENTRUM s.r.o., Ústí nad Labem. Mediálním partnerem letošního ročníku byla Tisková a mediální agentura JV PRESS. Z celé akce připravujeme ještě videoreportáž.

FOTOGALERIE Z LETOŠNÍCH VINAŘSKÝCH LITOMĚŘIC…

Autor: Honza Vraný

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz