Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM: Verva zvrátila infarktovou bitvu s Duklou a je druhá

LITVÍNOV – Po infarktovém závěru včerejšího zápasu litvínovských hokejistů s Duklou Jihlava propukla obrovská radost na litvínovské ledové ploše i v hledišti! Gratulace od všech hráčů i trenérů přijímal Pavel Kantor, který v posledních sekundách vytáhl několik fantastických zákroků! HC Verva Litvínov vs. Dukla Jihlava 3:2.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, podařilo se nám konečně dát gól a vést. Pak ale přišla pasáž utkání, kdy byla Jihlava lepší, skóre se překlopilo na její stranu. Jsme šťastní, že jsme urvali tři body, ale v podstatě se nám to povedlo až nějakých sedm minut před koncem. Vstali jsme jako Fénix z popela, celou poslední třetinu jsme byli hnáni výbornou diváckou kulisou, štěstí se přiklonilo na naši stranu a získali jsme pro nás strašně důležité tři body,“ zhodnotil na tiskové konferenci včerejší utkání Radim Skuhrovec.

Freneticky hnaly litvínovské tribuny své hráče za výhrou i za stavu 1:2 ve třetí třetině. Až je k ní dohnaly! Verva vstala z mrtvých a posunula se ze čtvrtého na druhé místo v tabulce. Vítězná bitva, válka pokračuje – v pátek ve Varech!

Branky a nahrávky: 6. Černý (Baránek, Gula), 53. Mikúš (Sørvik, Hanzl), 56. Gerhát (Sørvik, Iberer) – 19. Skořepa (Straka, Suchánek), 28. Seman (Čermák, Kořenář) Rozhodčí: Pešina a Šír
Vyloučení: 4:3Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Zásahy: Kantor 24 – Kořenář 30 Diváci: 4642
HC VERVA Litvínov: Kantor – Baránek, Sørvik – Frolo, Gula – Iberer, Sklenička – Doudera – Černý, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček (C), Gerhát, Řehoř – Válek, Matoušek. Připraven Petrásek. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec
HC Dukla Jihlava: Kořenář – Suchánek, de la Rose – Zdráhal, Stříteský – Váňa, Šidlík – Půža – Diviš, Skořepa, Straka – Anděl, Zeman, Čachotský (C) – Seman, Hubáček, Čermák – Hlinka, Rys, Hamill. Trenéři Vlk a Zeman.
Zdroj: Hokej Litvínov
Foto: Hokej Litvínov
Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz