Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

SPORTOVNÍ POZVÁNKA: V pondělí se Most postaví Olomouci v přímém přenosu ČT

MOST – Po zimním spánku se toto pondělí opět probudí celostátní Superliga malého fotbalu. V rámci osmého kola a prvního v jarní části soutěže se Most postaví od 18:00 hodin na hřišti 11.ZŠ doma výběru Olomouce a to v přímém přenosu České televize.

Utkání tak bude kromě sportovní důležitosti zajímavé ještě možností, ukázat podruhé v historii mostecký malý fotbal na domácím hřišti divákům z celé republiky.

Most, který aktuálně ztrácí na čelo tabulky dva body, přičemž má oproti vedoucím Pardubicím zápas k dobru, přivítá Olomouc, které v prvním kole tohoto ročníku Superligy podlehl na její půdě 3:5.

Olomoučtí jsou sice v průběžné tabulce až sedmí z osmi, ale domácí se rozhodně nesmí nechat tímto faktem ukolébat. S ohledem na nesmírnou vyrovnanost letošního ročníku Superligy totiž Olomouci stačí jedna dvě výhry a opět bojuje o titul. Toho jsou si hosté jistě dobře vědomi a připočteme-li faktor a prestiž televizního utkání a touhu, se ukázat v co nejlepším světle, není třeba pochybovat o tom, že Olomouc jistě do vzdáleného Mostu vyrazí ve výjimečné sestavě.

Ani mostečtí však neponechávají nic náhodě a do boje vysílají silný tým tvořený samými ověřenými a podzimními boji v Superlize opakovaně prověřenými jmény. Světle zelení domácí do utkání vyběhnou ve složení – Bíro Ondřej „C“ – brankář, Boček Martin „A“, Haviar David, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Macko David, Macháček Michal, Matyáš David, Nobst Dominik, Pátek Vladimír a Popelka Vít. Tentokrát se tak Most nepouští do žádných experimentů a na jeho soupisce nenajdeme ani jednoho nováčka.

O krátké vyjádření před začátkem jarní části soutěže jsme požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.

„Už se na zápas moc těšíme. Přeci jen zimní přestávka byla dost dlouhá a jakmile začala naše oblastní soutěž a začali jsme se mezi sebou více potkávat, hned se Superliga začala probírat. Na klucích je vidět velká chuť a to je pro každého trenéra vždy dobré“ zahájil Benda.

„Olomouc vyhlížíme s pokorou, neboť je to jeden ze soupeřů, který nás dokázal na podzim porazit. Pokoru ale rozhodně nechceme zaměňovat se strachem a Olomouc půjdeme na hřiště porazit. Při veškerém respektu k její síle a schopnostem věřím, že máme lepší tým a také myslím, že si svou daň může vybrat i dlouhé cestování. Každopádně chci určitě všechny mostecké diváky a příznivce pozvat na mimořádný zážitek a poprosit je, aby přišli mostecké kluky podpořit.“ uzavřel Benda pozvánkou své vyjádření.

Každý, kdo má rád malý fotbal, by si neměl v pondělí 23.4.2018 od 18:00 nechat ujít výjimečnou akci, která bude k vidění na hřišti 11. Základní školy.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz