Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Při střetu s rychlíkem v Lochovicích zemřel řidič osobního automobilu! Za poslední dva roky jde o třetí úmrtí na tomto přejezdu

STŘEDOČESKÝ KRAJ – K tragédii došlo mezi Lochovicemi a Libomyšlí při střetu rychlíku jedoucího z Prahy do Českých Budějovic s osobním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, která dle šetření Drážní inspekce na místě místě mimořádné události byla v době nehody v činnosti.

Při tragické nehodě byl usmrcen řidič osobního automobilu. Celkově byly škody odhadnuty na 350 000 korun (50 000 automobil, 300 000 vlak). Provoz na trati byl přerušen do odpoledních hodin.

Na daném železničním přejezdu se jedná již o čtvrté střetnutí v posledních třech letech, přičemž poslední tři střetnutí byly s tragickými následky. K předchozím dvěma mimořádným událostem vydala Drážní inspekce závěrečnou zprávu o výsledcích šetření mimořádné události, přičemž součástí těchto zpráv bylo i bezpečnostní doporučení týkající se doplnění zabezpečení přejezdu závorovými břevny.

Zdroj: Drážní inspekce
Foto: Drážní inspekce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz