Královehradecký Krimi Z domova Zprávy podle krajů

Sedm jednotek likvidovalo požár dřeva v Olešnici v O. h.

OLEŠNICE – Celkem sedm jednotek požární ochrany likvidovalo  v 16:26 hod. požár přístřešku na dřevo v katastrálním území obce Olešnice v Orlických horách, místní části Lužany.

Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k požáru dřevěného přístřešku o rozměrech cca 5 x 5 metrů, v kterém bylo dle sdělení majitele uskladněno asi 50 m³ suchého štípaného palivového dřeva.

Celý objekt byl v době příjezdu jednotek zasažen požárem, a to včetně uloženého paliva. Z důvodu vysoké intenzity hoření hrozilo bezprostřední rozšíření požáru na okolní lesní porost. Velitel zásahu nechal postupně zřídit 4 útočné proudy. Kvůli nebezpečí rozšíření požáru do lesního porostu byly k okamžitému použití připraveny i otočné lafetové proudnice.

Jednotky rozřezaly již zřícené konstrukce objektu a uskladněné palivové dřevo musely vynést ručně ven. Na místo události se dostavil starosta obce, který vypomohl se zajištěním manipulátoru. S jeho pomocí mohli hasiči dříví rozebrat a roztahat tak aby mohlo být postupně dohašováno. Po více než dvouhodinovém zásahu předali hasiči místo události majiteli, kterému byla nařízena dohlídka nad požářištěm v rozsahu 24 hodin.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši asi 20 tisíc korun. Příčinou požáru byla nedbalost při spalování dřevní hmoty.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou a dále dobrovolné jednotky z Nového Města nad Metují, Bohdašína, Deštného v O. h., Nového Hrádku a Olešnice v O. h.

 

zdroj: Martina Götzová, tisková mluvčí
foto: HZS Královéhradeckého kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz