Kultura Liberecký Školní okénko Složky IZS Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Bývalý student chomutovské „hasičské“ školy se vrátil na místo činu! Honza Pipiš si zatrénoval se žáky v TFA

CHOMUTOV/LIBEREC – Doslova na  místo činu se po třech letech vrátil liberecký profesionální hasič a úspěšný sportovec Honza Pipiš, který zavítal za studenty Střední odborná školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Chomutově, kde Honza také studoval. Tentokrát přijel na návštěvu, aby studentům předal své zkušenosti studentům domova mládeže, kteří každou středu trénují TFA.

Hasič Honza Pipiš se totiž ve svých jednadvaceti letech stal v americkém Lousville prvním Čechem, který si na mistrovství světa v extrémním hasičském sportu Firefighter Combat Challenge vybojoval členství v prestižním klubu Lion’s Den sdružujícím šampióny tohoto sportu.

V Chomutově Honza Pipiš se studenty nejen pobesedoval a odpovídal na všetečné dotazy, ale dokonce si i s nimi nakonec také zatrénoval TFA.

„Po necelých třech letech služby jsem se vrátil zpět na svou střední školu, na návštěvu, za kamarády, učiteli.  Dokonce jsem měl dopolední besedu a odpolední trénink ohledně závodů FCC & TFA,“ říká Honza Pipiš a dodává: „Moc všem děkuji za skvělé momenty a těším se na další shledání. Pro vás ostatní budu 3.května závodit v Olomouci na prvním závodě českého poháru,“ dodává profesionální hasič z Liberce.

O „vzácené“ návštěvě na půdě chomutovské „hasičské“ školy informoval její ředitel Jan Mareš. „Honza je náš bývalý student a jsme opravdu moc pyšní na takové žáky,“ dodal ředitel školy Jan Mareš.

OBRAZEM: Profesionální hasič z Liberce Honza Pipiš se vrátil na místo „činu“…

Autor: Honza Vraný
Foto: archiv J. Pipiše

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz