Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Soud teplickou vražedkyni novorozence do vazby neposlal. Do soudního procesu zůstane na svobodě!

TEPLICE – Žena, která minulý týden zavraždila svého novorozeného chlapečka, je stíhaná na svobodě. Soudce teplického soudu totiž dnes neshledal důvody k uvalení vazby a nevyhověl tak žádosti policie. Devětadvacetiletou vražedkyni proto soud propustil na svobodu.

Žena z Teplic přitom čelí obvinění, že zavraždila své dítě a tělíčko následně vyhodila do plastového kontejneru na sklo v teplických Řetenicích. Mrtvé novorozeně pak našel v kontejneru náhodný mladý bezdomovec a přivolal pomoc.

Vraždedkyni přitom za násilnou smrt hrozí vězení 20 let nebo dokonce výjimečný trest. „Soud dnes neshledal žádné důvody vazby ženy,“ okomentovala verdikt soudu mluvčí krajské policie Alena Bartošová. Vražedkyně tak zůstane na svobodě do soudního procesu. Do svého teplického bytu se údajně nevrátila.

Obyvatelé Řetenic jsou z hrůzného skutku v šoku. O to víc jde o tragédii, že jen pár stovek metrů od kontejneru, kde bylo novorozené zavraždění dítě nalezeno se nachází teplická nemocnice, kde je instalovaný babybox. Kdyby žena dítě do něj vložila, mohl chlapeček dnes žít!

Autor: Honza Vraný

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz