Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

DRAMA: Při přečerpávání nebezpečné látky z cisterny, došlo v Děčíně k jejím úniku. Zraněno bylo sedmnáct zaměstnanců

DĚČÍN – Krátce před dnešní osmou hodinou ranní v areálu firmy v Děčíně došlo při přečerpávání nebezpečné látky z cisterny k jejímu úniku. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči společně s policisty při příjezdu na místo evakuovali všechny osoby z nebezpečné zóny. Dva lidé zůstávají v kritickém stavu!

Zraněno bylo 17 lidí. Zdravotnická záchranná služba všechny převezla do nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Litoměřicích a České Lípě. Jedna osoba musela být letecky transportována do ústeckého traumacentra.

Hasiči provedli nezbytná opatření a zamezili dalšímu úniku nebezpečných látek. „Chceme ujistit veřejnost, že k úniku látek do ovzduší mimo areál firmy nedošlo a ani další riziko nehrozí. Po ukončení prvotních opatření ze strany hasičů si celou věc převzali děčínští kriminalisté společně s výjezdem krajské kriminálky,“ řekla k události krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Hasiči po příjezdu na místo události  vytyčili hasiči nebezpečnou zónu a následně evakuovali všechny zaměstnance a v krátké době se jim také podařilo zastavit únik fenolu. Ten unikl z hadice při přečerpávání z cisterny do zásobníku.

„Nebezpečných výparů se tak nakonec nadýchalo sedmnáct lidí, které vzala do péče Zdravotnická záchranná služba a rozvezla je do nejbližších nemocnic. V ústecké nemocnici provedli hasiči dekontaminaci převezených zraněných,“ dodal mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Fenol (též známý jako kyselina karbolová, hydroxybenzen, karbol, benzenol) je jedovatá bezbarvá krystalická pevná látka sladkého dehtového zápachu, často označovaného jako „vůně nemocnice“.

Autor: Honza Vraný
Ilustrační snímek autor

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz