Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

INCIDENT: Agresivního opilého řidiče v Horním Jiřetíně zastavily až policejní varovné výstřely. Údajně šlo o vlivného mosteckého lékaře

HORNÍ JIŘETÍN – Až policejní varovné výstřely do vzduchu dnes v večer ukončily riskantní a bezohlednou jízdu opilého řidiče ulicemi Horního Jiřetína na Mostecku. Incident, při kterém policisté museli použít donucovací prostředky – varovného výstřelu do vzduchu potvrdila redakci agentury JV PRESS krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Policejní honičce předcházel telefonát očitého svědka, který na tísňovou linku 158 upozornil policisty, že před místní restaurací je zaparkován osobní automobil, se kterým má v úmyslu odjet opilý muž popíjející v restauraci.

Operační důstojník na místo vyslal policejní hlídku, která uvedené vozidlo opravdu nalezla zaparkované před restaurací. Asi po hodině stejná policejní hlídka zmíněný automobil „potkala“ v ulicích Horního Jiřetína a proto se policisté rozhodli pro zastavení auta a následnou kontrolu.

„Řidič automobilu však na výzvu policistů, aby zastavil, nereagoval a naopak začal ujíždět. Svou riskantní bezohlednou jízdou v několika případech ohrozil chodce i majetek. Policisté, kteří pronásledovali ujíždějící automobil se proto rozhodli použít donucovací prostředky, a to varovného výstřelu do vzduchu. Až poté řidič zareagoval a zastavil,“ popsala policejní honičku krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Na místě se řidič odmítl podrobit se dechové zkoušce i testu na přítomnost drog. Proto byl policisty zajištěn a eskortován na policejní stanici. Teprve tam změnil názor a dechové kontrole se podrobil. Následný test prokázal 1,8 promile alkoholu  v dechu. Řidič je tak v současné době podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přestože policisté nechtějí komentovat bližší informace, podle zjištění redakce JV PRESS je řidičem vlivný známý mostecký lékař, jehož identitu má redakce k dispozici. Zjišťujeme podrobnosti k nočnímu incidentu,při kterém padly varovné policejní výstřely. Ty měly dokonce zasáhnout v několika případech i samotný automobil. Tuto informaci však policisté zatím nepotvrdili.

Autor: Honza Vraný

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz