Krimi Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

Požár dílny poškodil obytné prostory rodinného domu.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM –  Požár dílny a rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm hasilo dnes večer pět jednotek hasičů. 

Majitel rodinného ohlásil hasičům v 18:22 hodin, že hoří dílna u rodinného domu v místní části Dolní Paseky v Rožnově pod Radhoštěm. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Valašského Meziříčí a dobrovolným hasičům z Valašské Bystřice, Zašové a Prostřední Bečvy. Dále byla odvolána jednotka hasičského sboru Rožnova pod Radhoštěm od požáru kůry v průmyslovém areálu v nedalekých Viganticích. Hasiči vyjeli k požáru s 8 automobilovými cisternami.

Hasiči z Rožnova pod Radhoštěm byli na místě jako první. Průzkumem zjistili, že v hořící dílně je 20 litrový kanystr a 10 kilová tlaková nádoba na propan-butan. Další tlakovou nádobu na propan-butan, která stála venku, odpojil majitel před příjezdem hasičů. Požár se rychle šířil a plameny poškodily střechu rodinného domu, obytnou část.

K uhašení požáru bylo nasazeno několik proudů vody. Hasičům v dýchacích přístrojích se podařilo z objektu vytáhnout tlakovou nádobu. Naštěstí v ní nebyl žádný plyn. Prázdný byl i kanystr. Požár se dále nešíří od 19:01 hodin. Hasiči provádějí dohašování a vyhledávají skrytá ohniska hoření. Celý objekt je silně zakouřený.

Nejsou hlášeny žádné zraněné osoby.

 

Na místě je Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

 

Ohledání místa požáru bylo k dnešnímu dni ukončeno a bude pokračovat zítra v dopoledních hodinách.

 

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 2 000 000 korun.

 

autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

foto: ilustrační

redaktor: Tomáš Pitterling

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz