Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Most vyzve Jihlavu, se kterou se mu dlouhodobě nedaří

MOST/JIHLAVA – V neděli 20. května vyráží mostečtí ke svému dalšímu utkání Superligy malého fotbalu. V 19:00 hodin nastoupí k zápasu jedenáctého kola soutěže na hřišti Jihlavy. Jak se mohl Most již několikrát přesvědčit, letos v lize není slabých soupeřů a bude to jistě platit i na jihlavském hřišti. Prakticky každý může porazit každého, o překvapení v ročníku není nouze a i v důsledku toho je tabulka i čtyři kola před koncem stále nesmírně vyrovnaná.

V Jihlavě tak proti sobě nastoupí šestá Jihlava a pátý Most, přičemž jde ale zároveň o dva týmy, které oba ztrácí na čelo tabulky pouhé čtyři body. Most cestuje na Vysočinu po čerstvé domácí porážce od Brna v poměru 3:4 a Jihlava nastoupí s čerstvým zážitkem debaklu 1:13 ze hřiště Blanenska. Přesto z tohoto výsledku určitě nelze usuzovat na nějakou nepohodu v mužstvu domácích, neboť některé ze základních stavebních kamenů jejich sestavy v tomto utkání nemohly vinou karetních trestů nastoupit.

Na domácí půdě proti Mostu však již bude Jihlava jistě opět v plné síle a Most si je toho dobře vědom. Mostecký trenér Vojtěch Benda do utkání nominoval sestavu ve složení – Šlégr Václav – brankář, Boček Martin „C“, Fišer Antonín, Haviar David „A“, Kasal Daniel, Matyáš David, Nobst Dominik, Popelka Vít a Prokop Michal.

Mostečtí se jistě stále nechtějí vzdát snu o medailových umístěních a v Jihlavě by jistě chtěli uspět. O vyjádření k mosteckým šancím jsme požádali mosteckého trenéra.

Do Jihlavy jedeme s pokorou. Jednak jsme se už několikrát přesvědčili, jak složité jsou daleké výjezdy, a jednak dobře víme o kvalitě domácích. Ostatně ne nadarmo máme s Jihlavou dlouhodobě negativní bilanci“ zahájil své vyjádření opatrně Benda.

Na druhou stranu musím říct, že se podařilo utvořit poměrně silnou a těžkými zápasy prověřenou sestavu a pokud ji na poslední chvíli nerozbije série omluvenek, jako tomu bylo u nešťastného výjezdu do Blanska, tak věřím, že nevyrážíme bez šancí. Každopádně bude určitě velmi důležité, soustředit se na pozornou obranu, neboť dobře víme o kvalitě a rychlosti jihlavských brejků“ uzavřel Benda.

O tom, jak mostečtí reprezentanti uspěli, budeme pravidelné diváky a příznivce mosteckého malého fotbalu samozřejmě informovat.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz