Auto-Moto Krimi Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

V hořící garáži vybuchovaly akumulátory a pneumatiky elektrovozíků

KROMĚŘÍŽ –  V sobotu před půlnocí zasahovalo pět jednotek hasičů u požáru garáže v Kroměříži. 

Požár na ulici Vrchlického v Kroměříži byl hasičům ohlášen v 23:17 hodin. Oznamovatel dále sdělil, že v garáži jsou uskladněny elektrické vozíky a z objektu už šlehají plameny. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů z Kroměříže. Z důvodu zajištění zásobování požární vodou byla povolána jednotka profesionálních hasičů z Holešova a dobrovolných hasičů z Hulína i Chropyně.

Hasiče při provádění průzkumu přivítalo několik výbuchů od akumulátorů a pneumatik. Garáž byla celá v plamenech, proto hasiči v dýchacích přístrojích nasadili několik útočných proudů vody. K hašení použili i pěnidlo. S ohledem na bezpečnost hasičů a z důvodu předchozích výbuchů hasili zprvu s větším odstupem. Požár měli hasiči pod kontrolou do 20 minut od ohlášení požáru. Následně prováděli rozebírání konstrukcí a dohašovali skrytá ohniska hoření. Hasební práce byly skončeny dne 20. 5. v 0:53 hodin.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Policie zabezpečí místo požáru až do pondělí, kdy přijedou zjistit příčinu požáru specialisté z Technického ústavu požární ochrany.

 

Požárem byly zničeny čtyři elektrické vozíky, které jsou používány jako elektrický vláček v Podzámecké zahradě, jedno osobní vozidlo značky BMW a objekt garáže. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 3 000 000 korun.

K zranění osob nedošlo.

 

autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

foto: HZS Zlínského kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz