Krimi Liberecký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Ranní požár střešní konstrukce jabloneckého bazénu zaměstnal hasiče

JABLONEC NAD NISOU – Požár v plaveckém bazénu v Jablonci nad Nisou zaměstnal dnes po šestí hodině ranní složky IZS. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Liberce a Jablonce nad Nisou společně s dobrovolnou jednotkou z Proseče nad Nisou, Pasek a Lučan nad Nisou.

V době příjezdu hasičů se ze střechy budovy valil černý kouř a viditelné byly i plameny. Jednotky průzkumem zjistily, že se v budově nachází osm osob, které evakuovaly mimo objekt. Požár zasáhl střešní konstrukci o rozloze 30 x 30m a část bočního opláštění budovy. Na jeho uhašení nasadili hasiči 3 vodní proudy, a to jak z venku tak z vnitřku budovy. Při likvidaci požáru byla nepostradatelná výšková technika (automobilový žebřík). V 7:05 hodin hlásil velitel zásahu na operační středisko lokalizaci požáru. Část střešní konstrukce bazénu bylo nutné postupně rozebrat, aby mohli hasiči dohasit skrytá ohniska požáru.

Pravděpodobnou příčinou požáru byla práce s otevřeným ohněm při rekonstrukci střechy plaveckého bazénu. Škoda je odhadována na 500 000 korun.Hasiči včasným zásahem uchránili majetek v hodnotě 100 milionů korun.

FOTOGALERIE Z POŽÁRU V JABLONCI NAD NISOU…

Autor: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.
Foto: nprap. Miloš Jakubík
vyšetřovatel příčin vzniku požáru HZS LK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz