Karlovarský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KURIÓZNÍ ZÁSAH: Žena uvízla v rašeliništi u Horního Slavkova, zachránit ji museli hasiči

HORNÍ SLAVKOV – Oblíbená zábava geocaching si vyžádala zásah hasičů. K záchraně ženy uvízlé v rašeliništi u osady Třídomí u Horního Slavkova vyjížděli hasiči ze dvou jednotek. Záchrana trvala pár minut, předtím byla žena v bažině uvězněna přes hodinu!

Žena byla u Třídomí na takzvaném lovu ´kešek´, cestu si chtěla zkrátit přes louku, která na první pohled vypadá zcela nevinně. Louka je ale celoročně velmi podmáčená a tvoří ji rašeliniště. Jen pár metrů od cesty žena uvízla v rašeliništi až po pás a nedokázala vlastními silami vytáhnout uvězněné nohy.

Po hodině marného úsilí zavolala na tísňovou linku a na místo tak zamířili hasiči z nedalekého Horního Slavkova a ze stanice Sokolov. K ženě se hasiči opatrně přes bažinu přiblížili a s pomocí páteřní desky, která sloužila jako pevný bod, ženu vytáhli z rašeliny. S ohledem na vyčerpání na místo zavolali sanitku záchranné služby, po kontrole nebylo nutné ženu převážet do nemocnice.

Hlídka policie odvezla ženu do Horního Slavkova, kde měla zaparkované auto a počkala zde na příbuzné, aby ji doprovodili domů.

Podmáčená louka u Třídomí je i v turistických mapách vyznačena jako řašelinové území, přesto už celá řada lidí při pokusu o zkrácení cesty narazila na bahnitý podklad. Zásah hasičů si vyžádala až tato událost.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář