Krimi Složky IZS Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Muž ze středních Čech brutálně napadal ženy živící se prostitucí, padlo už i obvinění

TEPLICKO – Tepličtí kriminalisté dopadli muže, který stal v uplynulých měsících postrachem žen, které se živí prostitucí. Celý případ se začal odvíjet koncem března letošního roku, když policisté přijali oznámení ženy, která vypověděla, že ji oslovil neznámý muž, který po ní požadoval sexuální služby. Když si k němu sedla do auta, odvezl ji za Teplice, kde ji násilím nutil k praktikám, na kterých se předem nedohodli, ženě se nakonec podařilo z auta utéct.

Policisté začali na základě získaných informací po podezřelém intenzivně pátrat a po měsíci se jim podařilo shromáždit dostatek důkazů, aby mohli požádat státního zástupce o souhlas se zadržením 48letého muže ze středních Čech. V polovině dubna zadržela v Praze zásahová jednotka KŘP Ústeckého kraje muže, který byl v té době podezřelý ze znásilnění nejméně tří prostitutek z Teplic a Dubí.

Policie ČR: Zadržení násilníka ústeckou zásahovou jednotkou

Obviněním ze znásilnění a umístěním muže do vazby ale vyšetřování neskončilo. Kriminalisté postupně kontaktovali ženy, které se na Teplicku živí prostitucí a shání klienty na ulici a snažili se ustanovit další potencionální oběti. Udivující bylo množství žen, které postupně vypověděly, že byly napadeny a znásilněny stejným mužem. Některé z nich držel proti jejich vůli v autě i několik hodin a brutálním bitím je nutil k různým sexuálním praktikám, se kterými ženy nesouhlasily, žádná z nich ale sama nevyhledala lékaře, ani se neobrátila na orgány činné v trestním řízení. Několik poškozených okradl o jejich věci, případně jim vzal peníze, které jim předem zaplatil.

V uplynulých dnech bylo trestní stíhání muže rozšířeno o další skutky, byl obviněn z trestných činů znásilnění, loupeže, omezování osobní svobody, krádeže a pokusu ublížení na zdraví. Zatím je trestně stíhán kvůli napadení devíti žen, kterých se dopustil od loňského prosince do konce března, ani tento stav ale nemusí být konečný.

V dopadení podezřelého muže kriminalistům dopomohly i samy oběti, které dokázaly velice podrobně pachatele popsat a sestavit jeho identikit, tipování ale proběhlo i na základě databáze osob, které už byly v minulosti pro obdobné jednání trestně stíhány. Tak tomu bylo i v případě obviněného, který už byl v minulosti za typově shodnou trestnou činnost odsouzen.

Autor: Dan Vítek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář