Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Přívalový déšť zaplavoval ulice, sklepení i domy. Hasiči měli plné ruce práce s odčerpáváním vody

ČESKÁ REPUBLIKA – Přívalové deště zaplavovaly ulice, sklepení i domy napříč celou republikou. Plné ruce práce měli v pátek odpoledne také hasiči na severu Čech, kteří vyjížděli odčerpávat vodu ze zatopených sklepů ale i k odstraňování vyvrácených stromů.

Na Děčínsku profesionální i dobrovolní hasiči na mnoha místech odčerpávali vodu. Přívalový déšť byl nejsilnější podél jižní strany Krušných hor. Hasiči zasahovali kvůli přívalovému dešti i v dalších krajích.

Na jihu Moravy vyjížděli k popadaným stromům a větvím. Pro Vysočinu, Prahu, Středočeský, Plzeňský a Jihočeský kraj platí do sobotního rána povodňová bdělost. V sobotu odpoledne a večer se budou silné bouřky vyskytovat na východě a severovýchodě republiky.

Během dneška měli plné ruce práce s odčerpáváním vody také dobrovolní hasiči z Hrobu na Teplicku. „Potopa“ pak potrápila motoristy například v Chomutově nebo v Teplicích, kde se auta brodila velkou vodou, když kanalizace nestíhala pobrat hektolitry přívalové vody.

FOTOGALERIE: Hasiči z Hrobu odčerpávali vodu z přívalového deště… 

Autor: Honza Vraný
Foto: Hasiči Hrob

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář