Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Krajská zdravotní otevřela v mostecké nemocnici lékárnu v nových prostorách

MOST – Krajská zdravotní, a. s., (KZ)  v Nemocnici Most, o. z., otevřela v nově rekonstruovaných prostorách nemocniční lékárnu. Jde o další krok v plánované dlouhodobé revitalizaci mostecké nemocnice, která začala – stejně jako v dalších čtyřech krajských nemocnicích – s příchodem nového představenstva společnosti v roce 2014. Loni 4. prosince KZ zprovoznila v pořadí již šestou nemocniční lékárnu v Centru komplexní onkologické péče Krajské Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., v areálu V Podhájí. 

Slavnostního otevření mostecké nemocniční lékárny se zúčastnili Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ, Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ, Mgr. Olga Mučicová, hlavní farmaceut KZ, MUDr. Petr Najman, ředitel zdravotní péče Nemocnice Most, o. z., a hlavní sestra mostecké nemocnice Mgr. Šárka Gregušová.

„Loni na podzim přístrojová komise ministerstva zdravotnictví po našem tříletém úsilí přiznala pro mosteckou nemocnici magnetickou rezonanci. To bylo hlavním předpokladem, abychom veřejnou část nemocniční lékárny rekonstruovali a přemístili z prostor, kde bude právě magnetická rezonance. Očekáváme také, že lékárna, kterou nyní v nových prostorách slavnostně otevíráme, má předpoklady pro navýšení výdeje léků a dalších zdravotnických potřeb. Vedení KZ má zájem a snahu stabilizovat pracovníky ve všech sférách, takže je logické, že i kolektiv této nemocniční lékárny chceme udržet. Přeji klidnou práci všem v těchto krásných prostorách,“ řekl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

„Děkuji všem, kdo jste se zasloužili o to, jak teď nemocniční lékárna vypadá. Jsem přesvědčen, že toto důstojné místo skutečně vytvoří předpoklady pro zvýšení zájmu veřejnosti. A vy budete mít větší radost z práce, když se bude ekonomicky dařit. Dík patří představenstvu, které vedle těch velkých investičních akcí myslí i na ty zdánlivě menší,“ uvedl Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ.
Nemocniční lékárna pro veřejnost je nyní v 1. nadzemním podlaží budovy A, kam se přemístila z 1. podzemního podlaží, což přináší lepší dostupnost jejím klientům. Vybavení a zařízení lékárny je zcela nové, design interiéru, stejný jako v ústeckém areálu V Podhájí, bude uplatněn jako jednotící při plánovaných rekonstrukcích dalších Nemocničních lékáren KZ. Cena stavební části dle veřejné zakázky je 3 363 112,45 Kč včetně DPH, cena z veřejné zakázky za vybavení lékárny je 1 723 811 Kč včetně DPH. Celé financování se uskutečnilo z vlastních zdrojů KZ.

Generální ředitel KZ Ing. Petr Fiala na závěr prezentoval právě realizované a připravované investiční akce v mostecké nemocnici. Prezentace je součástí této tiskové zprávy.

Zdroj: Krajská zdravotní

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “ZAUJALO NÁS: Krajská zdravotní otevřela v mostecké nemocnici lékárnu v nových prostorách

  1. Pingback: albino penis envy

Napsat komentář