Auto-Moto Doprava Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Požár dvou osobních automobilů v Ostravě-Vítkovicích

OSTRAVA – Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 5.6.2018 odpoledne v Ostravě-Vítkovicích u požáru dvou osobních automobilů Škoda Fabia Combi a BMW, který se obešel bez zranění. Celková předběžná škoda byla odhadnuta na 150 tisíc korun, může za ni technická závada na elektroinstalaci fabie.

           

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý po druhé hodině odpolední. Do Sirotčí ulice vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Jih. Oheň hasiči dostali pod kontrolu za sedm minut, uhašeno bylo za dalších 19 minut.

 

Na místo požáru byl povolán ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, který zničenou fabii (škoda 60 tisíc korun) odstavil na parkovací plochu.

Řidič fabie již při jízdě Vítkovicemi podle dostupných informací zjistil, že mu z auta vychází kouř. Zajel na vedlejší silnici a zastavil vedle několika stojících osobních automobilů. Většině uživatelů se s nimi podařilo včas odjet, nebo je odtlačit, oheň ale zachvátil polovinu zaparkovaného BMW (škoda nejméně 90 tisíc korun).

autor: Petr Kůdela  HZS MSK

foto: HZS MSK

redaktor: Tomáš Pitterling

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

2 Replies to “Požár dvou osobních automobilů v Ostravě-Vítkovicích

Napsat komentář