Praha Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Třetí ročník Superligy se chýlí ke konci – Most vyráží do Prahy

MOST – Již jen dvě kola do konce má před sebou třetí ročník Superligy malého fotbalu. V tom se mosteckým zástupcům vede střídavě, když překvapivá vítězství na půdě silných týmů bohužel prokládá domácími bodovými ztrátami. Výsledkem je tak aktuálně šestá průběžná pozice s osmnácti body. Na druhou stranu stále platí slova o mimořádně vyrovnaném ročníku a konečné umístění kteréhokoliv týmu je tak velmi obtížné předpovídat.

Toho jsou si mostečtí dobře vědomi a rezignovali tak na jakékoliv propočty a spekulace. Svá dvě závěrečná utkání, v Praze a doma s Příbramí, chtějí zvládnout co nejlépe a na závěr soutěže uvidí, na co jim bude jejich výkon stačit.

Jak bylo řečeno, v následujícím kole Superligy, které se koná tuto neděli od 19:00, nastoupí Most na půdě Prahy. Ačkoliv byl dlouho superligový peloton nesmírně vyrovnaný, postupně se přeci jen začala projevovat nesmírná síla Prahy a ta se v posledních kolech dokázala prokousat na špici a vybudovat si zde malý náskok. Praha tedy nyní Superligu vede a to o tři body před druhým Blanenskem a o pět před dvojicí Brno, Pardubice. S ohledem na rozdílné pozice nedělních soupeřů určitě Most nepojede do Prahy v pozici favorita. Na druhou stranu utkání těchto soupeřů vždy měla vysokou úroveň a Severočeši určitě nebudou chtít dát svou kůži lacino.

V Praze nastoupí ve světlezelených dresech tato sestava – Aschenbrenner Miloslav – brankář, Boček Martin „C“, Dolejška Matěj, Fišer Antonín, Haviar David „A“, Chábera Jakub, Matyáš David, Nobst Dominik, Popelka Vít, Šebek Rostislav.

V sestavě se objevuje jeden nováček a to hned na pozici pro mosteckou hru nejzásadnější. Svůj premiérový start si v bráně připíše hráč týmu Katalánci Most – Miloslav Aschenbrenner. Ten má v letošním ročníku Mostecké ligy malé kopané vynikající čísla a podává velmi dobré výkony. V ostatních případech se jedná víceméně o sestavu ustálenou v posledních zápasech.

Vím, že pravidelné příznivce mosteckého malého fotbalu v naší nominaci okamžitě praští do očí jméno gólmana. Pro Ášu jsme se rozhodli ze dvou důvodů. Jednak oba naši základní brankáři do utkání nastoupit nemohou (u Ondry Bíra přetrvávají zdravotní problémy a Venca Šlégr tentokrát nemá volno), ale zároveň bychom ho rádi viděli v akci při superligové úrovni. V mostecké soutěži se prezentuje výbornými výkony a hlavně se prezentuje podobně aktivním stylem jako Ondra a Venca. Je silný ve hře nohama a nebojí se vytvořit přečíslení“ představil mostecký trenér, Vojtěch Benda, novou tvář svého výběru.

Jsme si vědomi toho, že jsme Prahu ještě nikdy neporazili. Zároveň je jasné, že hráčské základny Prahy a Mostu jsou neporovnatelné a nejsme určitě jediný tým Superligy, který bude na její půdě nastupovat spíše v roli outsidera. Na druhou stranu by byla hloupost skládat zbraně. To našim klukům není vlastní a pokud bude chtít Praha z tohoto utkání plný počet bodů, určitě ji nečeká nic jednoduchého“ uzavřel Benda.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář