Sport Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Hattrick Ladislava Brejchala v šestém kole Seniorligy Most

MOST – Divákům a příznivcům mosteckého malého fotbalu byla tuto sobotu naservírována tři utkání premiérového ročníku Seniorligy Most.

Nejvíce gólů padlo hned v tom prvním, ve kterém se týmu Baník Grammer Souš postavil SG Horní Jiřetín. Přes poměrně bouřlivý vývoj utkání nakonec Horní Jiřetín slavil jasnou výhru v poměru 6:3. Grammer sice dokázal jít do vedení, ale Horní Jiřetín ještě do poločasu otočil zápas na 3:1. V druhé půli však Jiřetín vyklidil pole a Grammer dokázal vyrovnat na 3:3. Na to ale jiřetínští zareagovali zvýšením obrátek a svého soupeře nakonec přehráli 6:3. Hned čtyřmi kanadskými body se pod tento výsledek podepsali Ladislav Brejchal (3+1) a Jiří Sapoušek (0+4) a stali se tak bodujícími tohoto kola. Dva góly pak vstřelil jejich spoluhráč Petr Lenc (2+0) a jeden Miloš Leden (1+0). Za poražené brala všechny kanadské body trojice Dušan Marušík (2+0 včetně gólu vstřeleného přímo z rohu), Karel Pácl (1+1) a Petr Živec (0+2).

Následovalo vyrovnané střetnutí mezi týmy FC Záchytka a Old Bridge. Old Bridge sice pro sebe dokázalo získat první poločas 2:1, ale Záchytka ve druhé půli zlepšeným výkonem utkání otočila a bere tři body po výsledku 3:2. Její tři góly vstřelili Václav Pospíšil, Michal Stoklas a Marek Šíma (všichni 1+0). Dvě asistence si připsal jejich spoluhráč Jaroslav Dvořák (0+2). Oba góly poražených vstřelil výborně hrající Petr Hrach, když jednou mu nahrával Pavel Klárman a jednou Vladimír Michálek.

Kolo uzavřel zápas mezi týmy Jatka Matějka a Mostecké pumpičky a míchačky. Pumpičky utkání orámovaly dvěma góly v první a poslední minutě. Vzhledem k tomu, že Jatka Matějka dokázala mezi jejich dvěma zásahy zaznamenat pouze jeden jediný, byly to Pumpičky, kdo nakonec opouštěl hřiště jako ten šťastnější po těsné výhře 2:1. Jejich góly zaznamenali Zdeněk Bartoš a Martin Plhák po asistencích Hynka Hartmana a Ondřeje Kobyláka. Čestný úspěch poražených zaznamenal Jakub Smetánka po asistenci Aleše Janečka. Gólman vítězů, Hynek Hartman, se díky jedinému obdrženému gólu stal brankářem tohoto kola.

V čele ligové tabulky je aktuálně srovnána hned čtveřice týmů s jedenácti body a to Mostecké pumpičky a míchačky, SG Horní Jiřetín, FC Záchytka a Old Bridge.

Kanadské bodování vede v tuto chvíli dvanáctibodová trojice Ladislav Brejchal (8+4) z SG Horní Jiřetín, Martin Johanis (7+5) z Mosteckých pumpiček a míchaček a Marek Šíma (7+5) z FC Záchytka.

Ladislav Brejchal je zároveň nejlepším střelcem soutěže s osmi zásahy. Stejný počet gólů zatím vstřelil i Petr Hrach z Old Bridge. Za nimi je pak sedmigólová dvojice Martin Johanis a Marek Šíma.

Nejlepšími nahrávači soutěže jsou Jiří Rain (6 asistencí) z Old Bridge vedoucí před trojicí Martin Johanis, Marek Šíma a Jiří Sapoušek (SG Horní Jiřetín) – všichni tři pět asistencí.

Nejlepšími gólmany soutěže jsou Hynek Hartman z Mosteckých pumpiček a míchaček a Martin Šíla z FC Záchytka (oba průměr 2,00 obdrženého gólu na zápas). Za nimi je pak s průměrem 2,40 Petr Zálešák z SG Horní Jiřetín.

Do konce jarní části Seniorligy bude odehráno ještě jedno kolo a všichni diváci jsou na něj 24.6.2018 srdečně zváni.

Více informací na www.fotbalmost.cz.

Autor: Aleš: Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář