Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Olomoucký Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Požár autobusu v Hranících s desetimilionovou škodou

HRANICE – Čtyři jednotky hasičů včera v podvečerních hodinách vyslalo operační středisko HZS Olomouckého kraje k požáru autobusu v Hranicích na ulici Tř.1.Máje.

 

Z profesionálních požárních stanic vyjely jednotky Hranice a Lipník nad Bečvou. K pomoci rovněž dorazily dvě jednotky dobrovolných hasičů Hranice a Opatovice. 

 

Dle prvotních informací z tísňových hovorů došlo k zahoření ve střešní části, v době příjezdu prvních jednotek plameny nekompromisně pohlcovaly celé vozidlo pro přepravu osob. Z vozidla se včas dostal do bezpečí řidič, ten jakmile zpozoroval zahoření zajel bezpečně ke krajnici a také včas vystoupil, Řidič autobusu byl jediným cestujícím, nikdo další s ním necestoval.  Hasičům se po několika minutách podařilo požár lokalizovat, následující další hodinu pokračovali v dohašování a celkovém úklidu po požáru. Odtažení vraku vozidla zajistil dispečer provozu poškozené přepravní společnosti. Dle jejich vyjádření došlo ke škodě v částce 10 mil. korun autobusu na elektro pohon, co stojí za příčinou vzniku požáru bude předmětem dalšího šetření.

 

autor: Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

foto: HZS Olomouckého kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

 

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “Požár autobusu v Hranících s desetimilionovou škodou

  1. Pingback: พรมรถ

Napsat komentář