Doprava Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE OBRAZEM: Při ranní nehodě na obchvatu Slaného zemřel řidič cisterny

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Ve čtvrtek 14. června deset minut před pátou hodinou ranní byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje oznámena vážná nehoda dvou vozidel na silnici číslo 7 u Slaného poblíž obce Studeněves v okrese Kladno. 

Operační důstojník vyslal k události profesionální jednotky ze stanic HZS Slaný a HZS Kladno a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Zlonice. Nehoda se stala přibližně na 24. kilometru na západním obchvatu Slaného, kde se srazil cisternový nákladní automobil s dodávkou.

Cisterna převážející tekutý asfalt skončila po střetu v příkopu na levém boku a v kabině zůstal zaklíněný řidič, který podle vyjádření lékaře zdravotnické záchranné služby svým zraněním na místě podlehl. Těžce zraněného řidiče ze zcela zdemolované dodávky předali hasiči zdravotnickým záchranářům. Po poskytnutí intenzívní lékařské péče byl pacient transportován vrtulníkem do motolské nemocnice v Praze.

Po osmé hodině dojel na místo koroner k ohledání těla zesnulého řidiče, které z kabiny hasiči vyprostili pomocí dvou hydraulických sad. Nehodu vyšetřuje dopravní policie ve spolupráci s kriminalisty.

Při kolizi uniklo z palivové nádrže cisterny několik desítek litrů nafty, která se roztekla po vozovce. Hasiči zabránili jejímu úniku mimo silnici, ovšem rozsah dalšího případného rozšíření pod vozidlo nebylo možné v dané chvíli zjistit. K úniku asfaltu nedošlo, ale před vytažením a převrácením cisternového návěsu na kola bude nutné obsah přečerpat do náhradní cisterny, kterou zajistila přepravní firma.

Úplná uzavírka silnice mezi křižovatkami na 22. a 25. kilometru potrvá podle odhadu celé dopoledne, odklon po vedlejších silnicích řídí policejní hlídky.

AKUALIZUJEME 12.30 hodin:

Krátce po desáté hodině přijelo na místo vozidlo se speciálním čerpadlem. Těsně před jedenáctou pak náhradní cisterna, do které bude přečerpána asi polovina z 26 tun tekutého asfaltu z havarované soupravy. Pak už by měla být natolik odlehčena, že půjde vrátit zpět na kola. Po nezbytných přípravách začalo přesně v poledne samotné přečerpávání.

Informace budeme i nadále aktualizovat!

OBRAZEM: TRAGICKÁ NEHODA U SLANÉHO… 

Autor: por. Ing. Ladislav Holomčík

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář