Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

SPORTOVNÍ POZVÁNKA: Superligové zakončení Mostu doma s Příbramí

MOST – Tuto neděli padnou na hřišti 11. ZŠ Most poslední mostecké góly letošního ročníku Superligy malého fotbalu. V posledním kole se Most v pozici hostitele střetne s Příbramí.

Most, byť dlouho bojoval o příčky nejvyšší, se v posledních kolech propadl tabulkou do její spodní poloviny a příbramské tak bude hostit v pozici aktuálně šestého týmu tabulky s tím, že poslední utkání jen těžko na jeho pozici něco změní.

Nedělní mostecký soupeř na tom ovšem rozhodně není lépe. Příbram je na posledním místě superligové tabulky a nedělní výsledek, ať bude jakýkoliv, již na tom také nic nezmění. Lze tak říci, že v neděli se bude hrát v Mostě utkání letos neúspěšných týmů. Na druhou stranu právě tím, že karty jsou již před zápasem rozdány dost jasně, by mohli být diváci svědky uvolněného fotbalu s řadou gólů.

Soupeři již za sebou jedno střetnutí v rámci letošního ročníku mají. Most zvítězil na podzim v Příbrami jasně 6:2. Přes tento jednoznačný výsledek se však výhra nerodila úplně snadno, když mostečtí museli tradičně vývoj zápasu otáčet.

Most k nedělnímu utkání nominoval následující sestavu – Aschenbrenner Miloslav – brankář, Boček Martin „C“, Černý David, Fišer Antonín, Haviar David „A“, Koštůr Albert, Matyáš David, Popelka Vít, Prokop Michal, Pyskatý Jan a Šebek Rostislav.

Z větší části jde o letos nejvytěžovanější hráče doplněné několika nováčky, kteří do výběru zatím nakoukli jednou.

Přestože jde o domácí zápas, sestava se netvořila úplně snadno. Do konečné nominace totiž již velmi výrazně promlouvá konec sezóny velkého fotbalu a kupící se zranění u řady našich hráčů. S koncem sezóny pak souvisí i postupné rozlučky různých týmů velkého fotbalu, za které hrají naši hráči a nominace tak tentokrát opravdu vznikala dost kostrbatě“ zahájil povzdechem své předzápasové vyjádření mostecký trenér, Vojtěch Benda.

Každopádně konečná nominovaná sestava opět svou kvalitu má a já pevně věřím, že se budeme s Příbramí loučit se sezónou vítězstvím. Je sice pravdou, že Příbram letos zvítězila jen dvakrát a vždy na svém domácím stadionu, ale rozhodně ji nechceme žádným způsobem podcenit. Víme, že své kvality má a byla by hloupost k utkání přistoupit jakkoliv lehkovážně. Doufám, že se s přítomnými fanoušky rozloučíme hezkým fotbalem a třemi body“ uzavřel Benda.

Všichni příznivci a diváci mosteckého malého fotbalu se mohou přijít s letošní superligovou sezónou rozloučit tuto neděli na hřiště 11. ZŠ Most od 10:00.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář