Kultura Školní okénko Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Dřina se vyplatila. Student ústecké „obchodky“ zvítězil v nejprestižnější soutěži středoškoláků

ÚSTÍ NAD LABEM – Předloni třetí, loni druhý a letos první v republice. Student Obchodní akademie a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Ústí nad Labem, p. o. Pařížská, Matěj Sainer, převzal v Olomouci diplom ministra školství ČR za 1. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti.

Zatímco v minulých letech zkoumal Matěj stabilitu české měny a Eura, letos se rozhodl zpracovat a obhajovat problematiku zavedení nepodmíněného základního příjmu v České republice. Cesta k vítězství nebyla jednoduchá. Tvorbě soutěžní práce věnoval Matěj při studiu půl roku, úspěšně prošel okresním i krajským kláním, z kterého postoupil do republikového kola. „Nebylo to jednoduché. Zvládat školu, přitom sbírat zahraniční materiály, zpracovávat je. Ale vyplatilo se mi to,“ řekl student. Letos navíc odmaturoval s vyznamenáním.

Matějovo vítězství je pro naši školu velkou událostí. Za 40 let trvání Středoškolské odborné činnosti nikdo z našich studentů takového úspěchu nedosáhl. Náš vítěz byl nominován na účast v zahraniční soutěži a soutěži o cenu České hlavičky – Merkur „Člověk a společnost“, za svou práci obdržel několik cen; kromě jiného i Cenu Ministerstva školství.

Autor: Ing. Čeněk Celer

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář