Krimi Složky IZS Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ŠŤASTNÝ KONEC: Lezecká skupina ústeckých hasičů pomohla čtveřici vyčerpaným turistům ze skalnatého kopce do bezpečí

ÚSTÍ NAD LABEM – Doslova v boj o holý život se proměnila procházka čtveřice Ústečanů v Krásném Březně, která sešla z cesty z Dobětic po polní cestě a dostala se až na sklaní masiv. Vyčerpané čtveřici včetně dvou malých dětí nakonec pomohla přivolaná trojice profesionálních hasičů z lezecké skupiny ze směny B z ústeckých Všebořic.

„Dostali jsme se do svízelné situace, kdy jsem na skalnatém kopci sklouzla a kotrmelci jsem pozadu padala dolů několik metrů, až jsem se zastavila o strom. Naštěstí jsem vyvázla bez vážného zranění, ale byla jsem natolik vyčerpaná, že bych už dolů nedokázala odejít. Syn pomáhal vnoučátkům, ale já už dál jít nedokázala. Proto jsem se rozhodla přivolat pomoc a zavolal jsem na tísňovou linku 112,“ líčí nepříjemný zážitek Ludmila Anna.

Čtveřici turistům tak na pomoc vyrazila jednotka profesionálních ústeckých hasičů. Ta všechny čtyři musela slanit dolů z kopce pomocí lezecké techniky.

„Hasiči byli úžasní, je mi 69 let a zvládla jsem i to slanění a hlavně děti, byly díky profesionálnímu přístupu hasičů zcela v pohodě a nebyly ani moc vystresované. Pomalu nás ze skalnatého kopce dostali dolů do bezpečí,“ popisuje netradiční zážitek ze záchranné akce turistka Ludmila Anna.

Po vysvobození se pak oba chlapci s radostí vyfotili se svými hasičskými zachránci. „Zjistili jsme si o jaké hasiče jde a moc rádi jim přijdeme osobně do Všebořic ještě jednou poděkovat hlavně za to, jakou s námi měli trpělivost a jak zásah bravurně zvládli,“ dodává šťastná Ústečanka Ludmila Anna.

 

Autor: Honza Vraný

 

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář