Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

U potopené lodi v plavební komoře na Uherskohradišťsku zasahovali policejní potápěči

UHERSKOHRADIŠŤSKO: U potopené lodi při výjezdu z plavební komory na řece Moravě v Nedakonicích na Uherskohradišťsku zasahovali také policejní potápěči.

Na místo přijeli policisté z Buchlovic, kteří zjistili, že na pronajaté lodi cestovali dva dospělí, tři děti a pes z Prahy. Při výjezdu z plavební komory začala jejich loď klesat ke dnu. Celá posádka se dostala z lodi bez zranění na břeh ještě před příjezdem policistů. Dechová zkouška byla u vůdce plavidla negativní.

Na místo vyrazili členové kriminalistického výjezdu z Uherského Hradiště a policejní potápěči z Brna, kteří několik hodin pracovali na vytažení lodi z vody. Loď se jim podařilo bez poškození vytáhnout za pomoci jeřábu a hasičů po půlnoci. Kriminalisté ve spolupráci s pracovníkem Státní plavební správy z Přerova po jejím vytažení zjistili, že ve dně lodi je podélná trhlina, k níž došlo pravděpodobně při plavbě. Protože se v tomto případě nejedná o podezření ze spáchání trestného činu, případ předali k vyřešení pracovníkům státní plavební správy.

Autor: nprap. Monika Kozumplíková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář