Krimi Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Dva teprve patnáctileté na mol opilé mladíky řešili strážníci v Praze

PRAHA – Jeden mladík nadýchal téměř dvě promile, u druhého, s ohledem na jeho zdravotní stav, nebylo možné hladinu alkoholu orientačně změřit. Oba skončili v nemocnici.

Na opilou mládež ve vestibulu metra Chodov upozornil hlídku městské policie kolemjdoucí. Mladík seděl do půl těla svlečený na lavičce, vedle které postával jeho kamarád a dohlížel na jeho stav. Patnáctiletý mladík strážníkům přiznal, že se opil vodkou. Jak se k ní dostal, ale vysvětlit nedokázal. Nadýchal 1,83 promile. Jeho kamarád byl naštěstí střízlivý.

VIDEO ZE ZÁSAHU STRÁŽNÍKŮ NALEZNEZE ZDE

Druhý opilý mladík vyděsil kolemjdoucí na vlakovém nádraží v Praze 5 – Velká Chuchle. I tohoto mladíka „zachránila“ lavička, byl silně dezorientovaný, opakovaně zvracel a komunikace s ním nebyla možná. V jednu chvíli se začal zvratky dusit, proto ho strážníci uložili do stabilizované polohy a kontrolovali jeho stav, než se na místo dostavila záchranná služba.

Oba opilé chlapce si následně převzala do své péče záchranná služba a převezla je do nemocnice. Strážníci vyrozuměli také jejich zákonné zástupce a informace předali i na místně příslušný odbor sociálně právní ochrany dětí.

Zdroj: Městská policie hl.m. Prahy
Ilustrační snímek MP Praha

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář