Cestování Kultura Tipy na výlet Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TIP redakce: DOČESNÁ 2018 – 61. ročník slavností chmele a piva

Video spot na DOČESNOU V ŽATCI ….. prosíme SDÍLET !!!
Název: DOČESNÁ 2018 – 61. ročník slavností chmele a piva
Datum: 31. srpna a 1. září 2018
Místo: Město ŽATEC
Vstup: ZDARMA 
Pořadatel: Městské divadlo Žatec, Město Žatec
FB událost: https://www.facebook.com/events/1510880322268407/

www.docesna.cz

Dočesná bude na konci prázdnin.
Již tradiční akcí u příležitosti ukončení sklizně chmele v Žatci je slavnost s názvem Dočesná. Letošní 61. ročník se koná ve dnech 31. srpna a 1. září 2018.

Přípravné práce jsou v plném proudu
Zaměstnanci žateckého divadla již několik týdnů připravují tuto tradiční akci. V těchto dnech probíhají jednání ze sponzory a mediálními partnery. Oslovováni jsou české i zahraniční pivovary. Sepisují smlouvy ze stánkaři a dolaďuje se program.

Doprovodný kulturní program pobaví všechny věkové kategorie.

Již dnes můžeme zveřejnit tato jména účinkujících:
BSP 25 LET (speciální narozeninový koncert ), ROMAN DRAGOUN & HIS ANGELS (speciální narozeninový koncert ),
JAKUB SMOLÍK, MARIE ROTTROVÁ, XINDL X, OLGA LOUNOVÁ, PAVEL CALTA, SEBASTIAN ,ONDŘEJ HAVELKA a JEHO MELODY MAKERS, KRUCIPUSK, PERUTĚ, IVAN HLAS TRIO, THE TAP TAP, ZNOUZECNOST, VANUA 2, TRAKTOR, INSTINCT, JABLKOŇ, NEBE, TŘI SEGRY REVIVAL BANDA, PETR SPÁLENÝ, LOCHNESS, KREJČIK HONZA, THE LITTLE BIT BAND, ZUŠ BIG BAND JIRKOV, THE GANG, a další …..

Program bude také v letošním roce na pěti podiích. Hlavní scéna na náměstí Svobody, druhá scéna na náměstí Prokopa Velkého, třetí scéna si své místo našla v letním amfiteátru ve Vrchlického ulici. Čtvrtou scénu s historickou tématikou najdou návštěvníci tradičně ve Dvořákově ulici. Po loňském úspěchu bude pátá scéna umístěna v Kapucínké zahradě.

Pro zájemce bude otevřena Expozice muzea Homolupulů nebo výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů. Součástí programu je také Streeball Cup, Skatečesná a festival Underwall.

Čistý festival již od roku 2010
Dočesná se může pochlubit certifikací ČISTÝ FESTIVAL. Návštěvníkům budou v celém areálu k dispozici koše na tříděný odpad. Kromě toho mohou návštěvníci ve speciálním stánku Čistý festival třídit odpady za odměny. Například za dvacet prázdných plastových kelímků získají pivo zdarma.

Nábor pomocníků:
Také v letošním roce bude potřeba mnoho pomocníků při stavění podií i dalších přípravných pracích. Zájemci o brigádu na Dočesné se mohou hlásit v žateckém divadle u paní Hany Zeleňákové. Informace získáte na tel.: 415 710 519 nebo na emailu: hannaz@centrum.cz. Práce budou probíhat ve dnech od 27. 8. až do 3. 9.

autor: Karel Fiala

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář