Krimi Olomoucký Pardubický Složky IZS Technika Z domova Zprávy podle krajů

V Šubířově-Chobyni hoří rodinný dům

ŠUBÍŘOV – Ve středu 1. srpna 2018 byl v 9:54 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár rodinného domu v obci Šubířov – Chobyně. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, z Olomouce a z Moravské Třebové (HZS Pardubického kraje) a dobrovolní hasiči z Šubířova, Konice, Kladek, Dzbelu a Hvozdu z našeho kraje a dobrovolní hasiči z Jevíčka, Jaroměřic a Chornice z Pardubického kraje. Oznamovatel v hlášení uvedl, že uvnitř domu jsou lidé a ozývají se výbuchy. Když hasiči přijeli na místo, zjistili, že celý dům včetně několika hospodářských budov, kůlen a přístavků je zcela zachvácen plameny. Hasiči zajistili přes energetiky vypnutí elektrické energie a zahájili hasební práce.

Z objektu hasiči vynesli několik propan-butanových lahví a kanystrů s pohonnými hmotami. Velitel zásahu rozdělil místo požáru do několika úseků, které hasiči postupně prolévali vodou.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za hodinu a půl po oznámení. Jednotky jsou stále na místě (stav k 13:00 hodině), v průběhu likvidačních prací hasiči rozebírají konstrukce a dohašují skrytá ohniska. Zásah je pro zasahující hasiče vzhledem ke klimatickým podmínkám extrémně náročný, potřebují častější odpočinek a střídání.

Při požáru se zranily dvě osoby, které zdravotnická záchranná služba odvezla na ošetření do nemocnice. Výše škody byla předběně vyčíslena na 750.000 Kč, příčina vzniku požáru je v šetření.

autor: por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková mluvčí HZS Olomouckého kraj

foto: HZS Olomouckého kraj

video: HZS Olomouckého kraj

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář