Auto-Moto Cestování Doprava Jihočeský Krimi Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Další tragická nehoda na vlakovém přejezdu u Kamenného Újezdu

KAMENNÝ ÚJEZD – Jsou to teprve přibližně dva týdny, co hasiči zasahovali u nehody na železničním přejezdu mezi Kamenným Újezdem a Včelnou. Srážka vlaku s dodávkou tehdy skončila smrtí řidiče vozu. Stejný průběh měla i dnešní nehoda.

Projíždějící vlak na železničním přejezdu smetl osobní auto značky Dacia. V osobním autě cestoval pouze řidič. Nárazem utrpěl zranění, která byla neslučitelná se životem. Lékař ZZS u něj konstatoval smrt.

Nehoda byla na operační středisko hasičů nahlášena v 8:52 hodin. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Český Krumlov a jednotka podnikových hasičů SŽDC České Budějovice. Hasiči museli na dohašení doutnající Dacie použít vysokotlaký proud. Zároveň se přidali k pracovníkům drah, kteří mezitím začali evakuovat z vlaku všechny cestující. Nikdo z přibližně 80 osob nebyl pravděpodobně zraněn.

Po zadokumentování nehody jednotky ze zcela zdemolované Dacie vyprostily tělo řidiče. Po desáté hodině českokrumlovská i českobudějovická jednotka zásah ukončily. Na místě zůstala pouze jednotka SŽDC České Budějovice. Železniční trať byla zcela uzavřena.

autor: Vendula  Matějů

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “Další tragická nehoda na vlakovém přejezdu u Kamenného Újezdu

  1. Pingback: find

Napsat komentář