Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Na bazény koupaliště v Brné po „kálejících“ incidentech dohlížejí nově i kamery a zvýšené hlídky strážníků! Pomůže to?

BRNÁ NA ÚSTECKU – Vzhledem k tomu, že na koupališti V Brné došlo k opakovanému znečištění vody v bazénu a bazén se musel opět z hygienických důvodů zavřít a voda se musela vyměnit, došlo k dohodě mezi vedením města a provozovateli tohoto mezi Ústečany oblíbeného areálu o zavedení kontrol hlídek městských strážníků nad veřejným pořádkem na koupališti.

Strážníci navštěvují areál několikrát denně a v případě potřeby  volají zaměstnanci koupaliště přímo na střekovskou základnu městské policie, odkud je vyslána mobilní hlídka, která se do pěti minut dostaví přímo do areálu koupaliště. 

Areál koupaliště v Brné na Ústecku je dokonce od čtvrtka 2. srpna nově vybavený také kamerovým systémem, a to na žádost primátorky města Věry Nechybové. Město bude navíc trvat na vymáhání škod po návštěvnících, kteří znečistí vodu bazénů.

Za poslední dva týdny jde již o pátý případ, kdy se do vody bazénů někdo vykálel. Pouze v jednom případě se podařilo odhalit viníka, kterým byl teprve dvanáctiletý chlapec, který se následně sám plavčíkům přiznal, že údajně nestihl doběhnout na toaletu. Podle zjištění redakce šlo o romského chlapce, což z počátku potvrdili i zaměstnanci plovárny. Nyní však informace o tom, že šlo o malého Roma chtějí dementovat! Případem znečištění bazénu se zabývá i policie. Ani ta však nebude upřesňovat jestli skutečně šlo o romské dítě nebo ne.

Po vlně kritiky, kdy se do incidentu s protestem zapojily romské aktivisté a iniciativy, však vedení koupaliště na pokyn policie raději obrátilo a již nechce komentovat etnický původ viníka z obavy dalších protestů a stížností romských aktivistů! A to jen proto, že zaměstnanci koupaliště zpočátku popsali popravdě jak se celá událost odehrála.

Případ i nadále sledujeme.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář