Krimi Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dopoledne u požáru v Kroměříži

KROMĚŘÍŽ – V 11:18 hodin byli hasiči informováni o požáru sklepních prostor v Kroměříži na ulici Oskol. Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru kraje na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž s dvěma cisternami a výškovou technikou, a také posilovou jednotku dobrovolných hasičů města Kroměříž. 

Před příjezdem hasičů se nájemce snažil prostor hasit pomocí hasicích přístrojů a zahradní hadice, zasažený suterén byl však velmi silně zakouřen. Hasiči vybavení dýchací technikou ihned po příjezdu pronikli s jedním vysokotlakým proudem až k malému ohnisku, které se podařilo velmi rychle uhasit.

Zakouřené prostory byly odvětrány pomocí přetlakové ventilace a jednotky provedly kompletní kontrolu budovy, aby vyloučily rozšíření do dalších místností. Celková likvidace požáru byla velitelem oznámena v 11:52 hodin.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku události. Způsobené škody prozatím nebyly vyčísleny.

autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

foto: HZS Zlínského kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář