Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

PIETA: První ze tří pohřbů padlých vojáků v Afghánistánu se uskuteční v úterý v Chomutově

CHOMUTOV – První ze tří pohřbů českých vojáků, kteří se stali obětí sebevražedného atentátníka na východě Afghánistánu nedaleko Bagrámu, se uskuteční v Chomutově, a to pohřeb šestatřicetiletého Martina Marcina. Smuteční obřad se uskuteční v úterý 14. srpna od 12.00 hodin v kostele sv. Ignáce z Loyoly. 

O dva dny později, tedy ve čtvrtek 16. srpna bude mít pohřeb osmadvacetiletý Kamil Beneš od 10.00 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku.

Pohřeb nejmladšího ze trojice padlých vojáků, pětadvacetiletého Patrika Štěpánka se uskuteční v pátek 17. srpna od 13.00 hodin v kostele Panny Marie Růžencové v Plzni.

Všichni tři vojáci sloužili u mechanizovaného praporu v Táboře. Vojáky Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka povýšil in memoriam ministr obrany Lubomír Metnar  do hodností štábních praporčíků. Prezident republiky Miloš Zeman vojáky 28. října in memoriam vyznamená medailí Za hrdinství.

Česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Pomáhat jim budou koaliční partneři ze spojeneckých sil. Řekl to náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata. Armáda plánuje ke hledání kompliců útočníka využít hlavně vojáky, kteří již v Afghánistánu jsou.

Autor: Honza Vraný
Zdroj: Armáda ČR

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář